Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért előnyösebb a nappali...

Miért előnyösebb a nappali képzés, mint az esti/levelező?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, miért választják ennyivel többen ezt a formát és miért olyan kevés a jelentkező a másik két képzési formán belül. :)
2020. aug. 2. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Nappal nem kell használni a fejlámpát
2020. aug. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt szerintem a megszokás teszi. Ha xy évig 8tól 4ig járt, akkor most is így lesz.


Aztán vannak, akik messze kerülnek és levelezőre bejárni borzalmas lenne, és egyszerűbb a koliban lenni.


Plusz nappali diákra rengeteg kedvezmény van, ami estire nem (pl.:bérlet kedvezmény, diákmeló).


Engem levelezőre vettek fel-mondjuk csak arra jelentkeztem-, de azért is jó nekem ez, mert tudok normális munkát kapni. Vagyis egy diákként dolgozót úgy szivatnak, ahogy akarnak, de egy felnőtt munkavállalónál jobban át kell azt gondolni(nem mondom, hogy így nem lehet kibaszni az emberrel, de a diák szövetkezetekbe regisztrált ismerőseimmel már sok görénységet csináltattak a munkaadók).

2020. aug. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Mert sokkal alaposabb tudást ad, nem véletlen nincs minden szakból levelező, mert nem lehet megvalósítani. Én csináltam nappali képzést is és levelezőt is, az utóbbi nevetségesen könnyű volt
2020. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Diákmeló valóban nem, de bérletkedvezmény estire is jár (levelezőre sajnos nem). Illetve sok helyen elég a diákigazolványt bemutatni (máv vagy pl ha az ember kedvezményes belépőt szeretne venni, ilyesmi) és nem nézik a tagozatot. :)


De ez csak egy kis pontosítás, köszönöm a válaszod. Én magam estire járok, szintén azért szeretem, mert nem ütközik az órarendem a munkával és jobban "védve" érzem magam (felmondási idő, fix fizu, stb). Jártam nappalira ráadásul és jelenleg úgy érzem, kevesebbet szivatnak most estin, pedig maga a szak nehezebb, mint amit korábban tanultam.


Persze mindennek megvan a hátránya és az előnye is, nem rábeszélés volt a kérdés lényege, csak elgondolkodtam és kicsit bánom, hogy annak idején bennem sem merült fel elsőre, hogy ne nappalira menjek. :)

2020. aug. 2. 22:47
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

Nappali pozitívumok:

50%-os utazás. (vonat, busz, stb.) Fizetik a TB-t. Fiatal társaság. Egy nappali rendszerben sokkal valószínűbb, hogy kialakul egy közösség, mintha levelezőn csak 2 hetente 1 napra találkoznánk.


Amúgy meg az MA képzésekre sokkal többen mennek levelezőre, mint nappalira.


Nappali negatívumok:

Nincs időm dolgozni, így kénytelen vagyok a szüleimtől függeni anyagilag.

2020. aug. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!