Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem gondoljátok azt, hogy a...

Nem gondoljátok azt, hogy a Vöröskereszt szervezet egy pénzlehúzó banda?

Figyelt kérdés

25.000 forintot kértek el közúti elsősegély vizsgára. Őszintén bevallom sajnáltam is kiadni a nagy semmire ennyi pénzt. Beléptem az ajtón, majd egy úr megszólított hogy mit szeretnék (látszólag úgy nézett ki mint egy ügyfél) de közöltem vele hogy befizetni jöttem tanfolyamra. Majd mosolyogva előkapta az okmányai között egy 1800 ft-os kupont és oda adta. Megköszöntem (itt leszögezem örültem mint majom a farkának hogy majd olcsóbban meguszom) Hát nem sokáig tartott a nagy örömöm.....


Behívtak, majd közöltem a hölggyel hogy imént kaptam egy úrtól egy kupont amit le is vont. Most jön a fekete lecsó..... 8200 ft a vizsga, 15.000 ft a tanfolyam az annyi mint 23.200 ft. A kupont beváltottam 1800 ft-os kupont, majd megkérdeze tőlem hogy van-e könyvem, mondtam neki hogy van. Erre 2 percen keresztül rám tukmálta a 1790 forintos könyvet (egészen elképesztő) a végén mondtam hogy jolvan akkor adja azt is oda...... A hölgy elszólta magát ,,Nem baj így vissza jöt a 25.000 forint még ha be is váltottam a kupont (ezt nem akarta ki mondani, elszólta magát).......


Na ezek alapján csak én gondolom azt hogy a vöröskereszt egy pénzlehúzó nyugger? Remélem olvassa ez egy vöröskeresztes. Szánalmas egy szervezet.


Aztán később rájöttem arra, hogy az a férfi nem is ügyfél volt. Direkt ott állt, hogy befizetni megyek ad egy kupont, amivel aztán utólag kiderül hogy ugyan ugy 25.000 forintot fizet be a tanuló.


Feltételezem hogy aki a kupont adta, az már várt rám (időpontom volt) nem hiába állt ott, mert tudta hogy menni fogok másnap reggel 8.00-ra. Dűhős vagyok, m***csk***s pénzlehúzó banda ez a vöröskereszt...... Fel vagyok háborodva, egészen elképesztő. 😠😠😠😠



2020. aug. 10. 00:41
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Meg is érdemled. Nem kötelező elmenni tanfolyamra, a netről (például YT) jól fel lehet készülni, a vizsgakérdések pedig nyilvánosak.


Egyébként nyílt titok, hogy annak idején azért hozták be az elsősegély-vizsgát (egyidejűleg kivezetve a rutinvizsgát), hogy a Vöröskeresztnek legyen egy kis plusz bevétele.

2020. aug. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%

Az.


De nekem morális bajom is van velük.

De ez a XXI. század. Ilyen ez. Rosszabb is kesz még.

2020. aug. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
A Vöröskereszt segít a rászorulóknak, elsősegély csapattal dolgozik a balatoni strandokon (oké, hogy önkéntesek, de az ellátásukra, eszközökre pénz kell), illetve ingyenes gyerektábort is működtet. Valahonnan kell a bevétel. Sajnálom a rossz tapasztalatod, de ne ítélj el egy egész segítő szervezetet néhány ott dolgozó miatt.
2020. aug. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 Miért nem kötelező? Ennélkül ki se adja az okmányiroda a jogosítványt. Vagyis meg se tudom igényelni.



#3 ,,oké, hogy önkéntesek, de az ellátásukra, eszközökre pénz kell), illetve ingyenes gyerektábort is működtet. Valahonnan kell a bevétel."


Ahha! Pénz kell mi? Minek van a kormány meg az adomány vonal amit működtetnek évek óta és rengeteg pénz folyik be?


Mit képzelnek, hogy majd én, vagy a többi jogsit szerző ember fogja a f***szukat eltartani? Szánalmas! Akkor is egy m***cs***s szervezet!


Ez egy maffia hálózat, remélem hamar buktatóra rakják!

2020. aug. 10. 12:25
 5/10 A kérdező kommentje:
Remélem olvassa ezt egy vöröskeresztes, egy m*-*csok egy szervezet. 😠😠
2020. aug. 10. 12:27
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Igen. ElsősegélyVIZSGA elvégzése kötelező, arra kapod a jogosítványt, ráadásul az a papír 10 évig jó, szóval ha így nézed, nem annyira pénzlehúzás. Viszont elsősegély-tanfolyamra nem vagy köteles járni.
2020. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Aztán mit érjek el vele 10 éven keresztül? Soha nem fogok mégegyszer jogosítványt szerezni. Legalábbis meguntam.
2020. aug. 10. 12:56
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Sose tudhatod. Lehet, hogy buszra/kamionra/villamosra/repülőre kedvet kapsz. Akkor nem kell újra elmenni vizsgázni.


De ennyi erővel akkor mindenki mocskos pénzlehúzó banda, aki szolgáltatásért ellenszolgáltatást (pénzt) vár el, úgyhogy felesleges is ezen hőbörögni. Ezek a játékszabályok, aztán vagy betartod, vagy nem kapsz jogosítványt (mint ahogyan a boltban sem kapsz kenyeret).


Az, hogy valakik valamit trükköztek, és neked nem tetszik, egyéni szociális probléma, egyébként nem ez a jellemző (bár nem értem, hogy ezzel az akcióval pontosan mit is értek el, azon kivül, hogy láthatóan felß@szták az agyad). Ráadásul nem lettél volna köteles a könyvet sem megvenni, de hagytad magad rábeszélni, úgyhogy nem is értem, hogy mi a problémád.

2020. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó!



Jobban sajnáltam erre kiadni pénzt, mint bármi másra. De mind1 is, kifizettem. Többet nem fogok ennek a szervezetnek egy árva fillért sem adni.

2020. aug. 10. 13:22
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

Velem nagyon rendesek voltak. 10 ezerért voltam tanfolyamon (ami továbbra sem kötelező) + 8 ezer körül volt a vizsga. A Kreszt és magát a vezetés órákat sokkal drágábbnak tartottam.

Elmentem Kresz tanfolyamra (sajnos) kb 40ezerért, és kaptunk egy nagyon rossz oktatót. Majd kaptam a vezetésnél is egy bunkó öregembert, aki mindig lemondta a megbeszélt időpontot egy órával előtte, mikor már vidékiként buszon ültem. Majd mikor oktatót váltottam, és otthagytam az autós sulit, ki kellett fizetnem 20 ezer forintot a váltásért, majd elhagyták a papíromat, és 3 hónapot kellett várnom, mire be tudtam iratkozni egy másik autós iskolába.


Szóval nekem a kötelező 8200 forintos elsősegélyvizsga a jogsiszerzés menetének talán a legkevesebb költsége volt.

2020. aug. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!