Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmai nyelvnek új nyelvet...

Szakmai nyelvnek új nyelvet vagy a tanultat érdemesebb választani egyetemen?

Figyelt kérdés

Nincsen nyelvvizsgám németből,mert úgy érzem nem megy annyira,hogy meg lenne,főleg,hogy az érettségit is elrontottam,és nem is szeretem. Angolt amúgy is szeretnék tanulni,de gondolom szakmai nyelvnél nem az van,hogy az alapoktól kezdenek mindent,hanem már kéne lennie valami tudásnak.

Ti mit tettetek ilyen helyzetben? Párhuzamosan tanultátok a másik nyelvet is?



2020. aug. 10. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A szakmai nyelvórák azok már nyelvvizsga előkészítő színvonalúak szoktak lenni, tehát nem az alapoktól megy hanem inkább egy B1-B2-es szint szokott kelleni hozzá. Én azt tanácsolnám talán, hogy az angolt kezdd el magadtól tanulni, és ha eljutsz arra a szintre, akkor mehet a szakmai. Most meg próbáld meg a németet. Nyilván függ attól is hogy milyen szakon vagy, de azért 2 nyelv tudása jól jön. Az angol az gyakorlatilag kötelező a mai világban. A némettudásodat meg már ne hagyd veszni, én se szeretem a nyelvet de tanulom mert kell. Vagy ha van olyan nyelv ami érdekel, akkor kezdd el azt, de az angol mellett az nyilván jóval több idő/energia lenne.
2020. aug. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!😊
2020. aug. 10. 19:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!