Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol fogok így koli helyett...

Hol fogok így koli helyett megszállni?

Figyelt kérdés
Levelezős vagyok, 120 km-ről járnék be tömegközlekedéssel egyetemre. Ugye van olyan koli, amelyik el tud szállásolni péntek szombat éjszakára arra a havi két alkalommal, mert a közlekedés nagyon rossz, nem tudok hazamenni, szóval a kéthetente péntek-szombati napokon ott kell aludnom. Csak ugye a vírus miatt csökkenthetik a férőhelyeket a távolságtartás miatt, meg ki tudja engednek-e majd mindenkit innen onnan megszállni levelezősként. Egy panzió meg 10 ezer Ft körül van/éj, az kicsit sok 4 éjszaka egy hónapban. Hogy lesz szerintetek? Én őszintén örülnék, ha nekünk lenne lehetőség digitális oktatásra, mert eleve én egy elméleti jellegű szakra járnék (igazságügyi igazgatási), szerintem semmi nem indokolja, hogy mindenáron bejárnak, mert ez nem egy gyakorlatorientált szak, a jogot meg az igazgatási tárgyakat szerintem e-learning meg videochat stb. tökéletesen le lehetne adni, itthon meg megtanulnám, gyakorlat eleve csak utolsó félévben lenne. Szerintetek hogy lesz ez az egész?

2020. aug. 12. 21:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
17%

Meg kell oldanod ha tanulni akarsz. Pont...


Mi is megkérdeztünk, mi nem kapunk kollégiumot. Ha akarunk tanulni megoldjuk. Ezt üzenték vissza, úgy hogy apartman, és elkezdek dolgozni

2020. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én csoporttársaknál aludtam mikor nem volt hol
2020. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

“Ha akarunk tanulni megoldjuk. Ezt üzenték vissza“


Én meg visszaüzentem volna h a k.va anyjukat!


Nem arról van szó, mert ott a panzió legrosszabb esetben, de azért akkor is gáz már maga az egész szitu. Kb. vadidegen mindenki, meg levelezőn vegyes korosztály lesz gondolom, nem tudunk még nagyon egymásról sem, meg most maga az egész helyzet. Ennek úgyse lesz amúgy jó vége, mert ha a jelenlegi politikát nézzük, hogy vigyázzunk egymásra, tartsuk a távolságot, hogy elkerüljük a vírust, ezt nem lehet tartani úgy, hogy mindenfelől összejönnek emberek. Ha valaki fertőzött volt és kiderül, akkor eleve mi lesz? Karantén és bezárják az egész egyetemet? Kicsit röhejes. Szerintem eleve át kellene gondolni az egész struktúrát, hogy egy 90%-ban elméletre épülő szaknál egyáltalán miért szükséges a fizikai jelenlét? Egy nappalin orvosin oké, ott elengedhetetlen, de szerintem jogi, bölcsész meg ilyesmi szakokon abszolút nem lenne fontos a jelen helyzetben mindenkit összecsődíteni. Amikor jelentkeztem februárba, még nem gondoltam volna, hogy ez lesz, így kicsit tartok az egésztől, de muszáj belevágni, mert sok idő/energia ráment már, meg jó pontszámmal kerültem be, csak fura ez az egész helyzet. Kolikat még tavaly körbe kérdeztem, mert már akkor érettségiztem, idén csak emelteztem, mert nem adtam be tavaly. Akkor még azt mondták, hogy tudnak fogadni, csak előtte időben jelezzem, mert hamar fogy a hely. Na idén akkor lehet nem is lesz, még majd megkérdezem.

2020. aug. 12. 21:51
 4/24 A kérdező kommentje:
Mellesleg én is dgozok, de azért nem mindegy, hogy havi 40-50 ezer Ft panzióra, vagy össz-vissz 15-20 ezer kolira.
2020. aug. 12. 21:54
 5/24 anonim ***** válasza:
25%
Ez az ara tanulasnak az egyetem nem olcso nem csak szallas kerdeses hanem szakkönyvek, egyeb dolgok amik kellenek
2020. aug. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Könyvek itt talán annyira nem vészes, ahogy tudom
2020. aug. 12. 22:36
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Akkor sok sikert :D es kitartast
2020. aug. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Az egyetemnek az oktatás a dolga. Amikor jelentkeztél akkor tisztában voltál, hogy nem lesz ingyen szállásod. 10 ezer alatt is van szállás Budapesten.


Én Egerböl be tudok járni a levelező oktatásra.

2020. aug. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Ez nem eger meg nem Pest és nem ingyen akartam megszállni, csak felvetődött bennem a koli. Mellesleg úgy áll hozzá mindenki ehhez a felsőoktatás témához, mintha az egyetem tenne nekem szívességet, hogy felvett, meg “ez nem kötelező” “oldd meg”.

Ember! Én teszek szívességet az államnak azzal, hogy képzem magam, hogy egy hasznos munkaerő legyen belőlem, aki majd magasabb fizetés miatt többet fog adózni az államnak, meg vállalom, hogy nem megyek külföldre, itthon dolgozom az állami ösztöndíjas képzés végett. Azért ne az legyen már a mentalitás, hogy ez nem kötelező, az egyetem semmiben nem támogat, mindent oldjak meg vagy sok pénzzel, vagy ahogy tudom.

Annyi elvárható lenne igen is, hogy gondoljanak azokra, akik munka mellett 100-200 távolságból bevállalják, hogy még tanulnak is, ezáltal képezve magukat, hogy majd több GDP-t termeljenek, meg többet adózzanak nagyobb fizetésből. Legalább annyi alapvető minimum hozzáállás elvárható ez egyetemtől, hogy ne az “oldd meg” dumával jöjjön, hanem az alapvető tiszteletet adja meg a hallgatóinak, akik őket választottak, és még egyszer, ez alól az sem kifogás, hogy az egyetem nem kötelező senkinek, mert megnézheted a gazdaságot, ha senki nem fog egyetemre menni.

2020. aug. 13. 06:59
 10/24 A kérdező kommentje:

Azt már meg sem említettem amúgy, hogy olyan régióból járnék fel, ahonnan a tömegközlekedés annyira borzasztó, hogy az első órára nagy valószínűséggel be sem fogok tudni érni, kocsi pedig nincs jelenleg (erősen gondolkozok rajta, de az is sok pénz fenntartani), és ismerős sincs, aki pont akkor innen arrafele menne, de ugye ezt is oldjam meg mint minden mást :D

Egyszer merje szóvá tenni az adott tanár, hogy miért nem vagyok időben ott az óráján, tuti hogy egy erőteljesebb hangvétel mellett elkezdem neki ecsetelni, hogy azért, mert egy olyan környékről jövök, ahol lóf.sz sincs, se normális közlekedés, se normális munka stb. és pont ezért vagyok itt, hogy ezen változtassak, de a jelenlegi körülmények mellett ez így sikerül. Ha megérti megérti, ha nem meg nem.

Amúgy hallottam olyat, hogy valamelyik egyetemen el se várják, hogy mindig bejárjon levelezőn a hallgató, mert tisztában vannak vele, hogy dolgozik, gyerekei vannak stb. Annyi elvárás van, hogy vizsgára tanulja meg az anyagot és pont.

2020. aug. 13. 07:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!