Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell a számológépen...

Hogyan kell a számológépen százalékot számolni?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy meg kell nyomni a % jelet de írna vki rá példát? pl. 39620 Ft-nak szeretném a 83 %-át. rendesen ki tudom számolni de számológéppel nem értem.
2010. aug. 4. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Mindig egyszerűbb klasszikus módszerrel számolni, ha nem tudod kezelni a számológéped. Adott esetben pl. 39620x0,83
2010. aug. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy alap esetben kitudom számolni, de a számoló gépen is akarom tudni. Erre írtam ki a kérdést, és nem a kérdésre válaszoltál. légyszíves ezentúl csak az válaszoljon aki letudj aírni normálisan h hogy kell csinálni!
2010. aug. 4. 18:51
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Ebben az esetben viszont csak akkor fognak tudni segíteni, ha megírod a számológép típusát. Láttam már néhányat, márkától és típustól függ, hogy ez hogyan működik. Amúgy egyszerűbb lenne megnézni a használati utasítást...


Első voltam.

2010. aug. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ahogy nálam működik, a te példáddal: "39620x83%" tehát "aminek a százalékát számolod szorozva a százalékkal" és utána beírod a % jelet.
2010. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

Az első kapott 3 zöldet. Kérdező: te mindig ilyen tenyérbemászóan tapló parasszt voltál? Légyszíves csak akkor válaszolj, ha igen!


Ahelyett, hogy megköszönnéd, hogy foglalkozik valaki a ált. isk. 7. osztályos gyp. kérdéseddel vazze. Légyszíves. Phöhh.

2010. aug. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5%
meg az mi már, hogy rendesen ki tudod számolni, de géppel meg nem? nem tudom hogy milyen fajta géped van, de mindegyikkel ki lehet számolni "rendesen", nemtom hogy minek akarsz bonyolítani, amugy meg ez tényleg általános iskolai anyag
2010. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
elsővel és a 19:26-tal egyetértek
2010. aug. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm annak az egyetlen értelmes válaszolónak aki megírta, hogyan kell.
2010. aug. 5. 11:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kell kiszámolnod, mintha papíron csinálnád, egy kicsit gyorsabb így, jól írta az 1.

Am. függ a típustól is igen, vagy próbálgasd a számokat meg a %-ot..de az első jól írta, nem kellett volna leszidnod.

2010. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!