Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kereskedelem és marketing?

Kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés

Mit tanulhatok a Kereskedelem és Marketing szakon?

Melyek a szak sajátosságai?

Milyen órák, tantárgyak, projektek vannak?

Milyen érettségi szükséges hozzá? Milyen pluszpontokat számítanak be (nyelvvizsga stb.)?

Melyek egy marketinges fő feladatai, mivel kell foglalkoznia?

Hogyan lehet elhelyezkedni a diplomával? Vannak jó lehetőségek azok számára is, akik a Marketing szakot csak kiegészítőként tanulják? (A tervezőgrafika mellett szeretném elsajátítani a prezentációs és kereskedelmi, márkamenedzsmenti stb. készségeket, viszont az egyetem mellett szívesen keresnék pénzt marketingesként.)

Milyen cégeknél, állásokban, munkalehetőségekben tudok kibontakozni?

Mekkora egy alap- vagy egy 2-éves egyetemi/főiskolai Marketing szakot elvégző személy átlagkeresete?

Magyarországon - esetleg Romániában - melyek azok az egyetemek, amelyeknél megtalálható a szak? (Lehet alap-, felsőoktatási szakképzés vagy hatékony, eredményes tanfolyam is! Ha tudtok ilyenről, kérlek írjátok le!)

Van rá lehetőség, hogy egy másik szak (az én esetemben a Tervezőgrafika) mellett felvegyem a Kereskedelem és Marketing szak egyes óráit/ elvégezzek egy felsőoktatási szakképzést/ tanfolyamot?

Van egyáltalán értelme elvégeznem a szakot, vagy a Tervezőgrafikán is elsajátíthatom az ehhez kapcsolódó legfontosabb készségeket? Van külön ezzel foglalkozó órája az itt tanulóknak?


Bármilyen ehhez kapcsolódó tudnivalót, megjegyzést, tanácsot, tapasztalatot örömmel fogadok :))

Előre is köszönöm a segítséget!



2020. aug. 14. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
felvi.hu
2020. aug. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%
De ha a google-t nem tudod használni, az egyetemről is simán kifogsz bukni.
2020. aug. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Én csak a tantárgyakkal tudok segíteni:/ a BGE oldalán fent vannak a tantervek szakonként,a k.és m.-eset letöltöd,abban van egy lista a tantárgyakról és ott látod,hogy mik a kötelező tárgyak,a szabadon választhatóak,és így le lehet valamit vonni,hogy mit takar,mire mennek rá főleg(elég matekos😂)

Nekem nem lett rá elég pontom a matek miatt,de én is így marketing felé húzok,csak a kommunikáció-médiatudomány irányából😊

2020. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. és 2. válaszoló! Rendes tőletek, hogy aggódtok miattam, de én sem vagyok annyira hülye :P Persze, átolvastam a felvi.hu-t és több egyetem weboldalát is, néztem videókat, de néhány tantárgy és más információ esetében nem tudom, pontosan mit is takar. Ezért írtam ki ide a kérdéseimet.

Ha van olyan köztetek, aki releváns választ is tud adni, nem csak feltűnősködni akar és leszólni másokat, azt örömmel meghallgatnám. Köszi :))

2020. aug. 15. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!