Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most megyek 12-be! Ez jó...

Most megyek 12-be! Ez jó felkészülés lesz töriből?

Figyelt kérdés

Tudni kell róma, hogy eléggé tudok stresszelni ha közeledik valamilyen megmérettetés, kb. a tanulás az egyetlen megoldásom a stresszre.


11. végén nem fejeztük be a töri tananyagot, így én még a tanév alatt-végén átvettem a 11-es anyagot, és júniusban a 12-est. Azóta nem tanultam, most viszont megint rámjött a vzsgadrukk-érzés.


Először arra gondoltam, hogy újra veszem előlröl a tananyagot, aztán jobban megnézve az érettségi követelményeken belül a konkrét Témaköröket, rájöttem, hogy az eddig tanultak töredéke kell.


Nővéremnek van egy olyan könyve, hogy Történelem Érettségi Témakörök Kidolgozva, a hivatalos követelmény alapján van összeállítva. Elég lesz, ha ezeket elolvasom, ha nagyon kusza a dolog, akkor jegyzetelek? Elég sokmindent elfelejtettem már, halványan tisztában vagyok pl, hogy mi történt Julius Caesar egyeduralma előtt és után, de konkrétan az érettségire elég lesz, ha a hozzá kapcsolódó pár oldalas esszét tanulom?



2020. aug. 17. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az bőven elég lesz,most még!:)

Ha minden TZ-re tanulsz meg dogára,akkor tényleg úgy is megmarad sok minden,de a legfontosabb majd az érettségi előtti gyakorlás/készülés lesz az írásbelikre,mert ott a feladattípusokat meg kell érteni+esszék. Én pl úgy csináltam,hogy mivel biztosra akartam menni a saját tételeken kívül mások (facebook csoportból) más témájú tételeit is tanultam,mert úgyis felismered,hogy mi az amiből valószínű esszé lesz,meg fontos (meg persze ez a megoldás jó a rövidfeladatokra is). Meg az előző írásbelikből nagyon sokat lehet tanulni,főleg mivel visszatérő témák vannak,ezeket érdemes felírni (a témát) és utána olvasni/megtanulni.

2020. aug. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én is úgy gondoltam, hogy megalapozom a kötelező tudást, ami kell a témakörök alapján, és mikor ezzel megvagyok, elkezdem oldani a korábbi tételeket, tanulom az esszéírást.

2020. aug. 17. 10:20
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Én azt ajánlom, az érettségin használható atlasszal tanulj, így ott eszedbe juthatnak dolgok csak arról, hogy ez az évszám zölddel van írva, vagy ez az esemény a 27. oldalon van, és tényleg, akkor ezt tanultam.
2020. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Középszintű töri érettségire előre megtanulni a végzős évi anyagot egy hónap alatt:O

Ne érts félre, lehet valakinek ennyire könnyen megy a töri, de azért 1 hónap kissé durvának hangzik számomra, már ha a teljes Száray -féle könyvet átvetted

2020. aug. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
1 hónap alatt szinte mindennap elolvastam 25 oldalt. Úgy, hogy nem kell más tantárgyra is figyelni, szerintem ez nem tűnik ilyen lehetetlennek... Plusz tudom, hogy suliban úgy is átvesszük még 1x, szóval a 12-es anyag miatt nem parázok. Inkább a többit szeretném újra átvenni, mert év közben kevesebb időm lesz mikor n+1 tantárgyra kell figyelni.
2020. aug. 19. 06:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!