Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME mérnökinfó mellett diákmun...

BME mérnökinfó mellett diákmunka? Mikortól hogyan?

Figyelt kérdés
Most fogok kezdeni, középsuli mellett még tudtam dolgozgatni, nektek van tapasztalatotok ezzel?
2020. aug. 22. 20:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én is ott végeztem. Az első két évben esélytelennek tartom, annyi beadandó, zh és órai elfoglaltság is van. Persze vannak, akik megpróbálják, de nekik mindig az a vége, hogy 3,5 éves képzést 5 év alatt, illetve átsorolódnak önköltségesre. Harmadik évtől lehet mellette valamennyit dolgozni, de csak ésszel. Harmadik év végén el is várják szakmai gyakorlat keretében, jó ha addigra van egy fix helyed ahová mehetsz, és csak papírozni kell.

Egy fontos tanács neked: Az elején azt fogod érezni, hogy "de jó, négykor végzek, meg nem is muszáj azokra sem bejárni, akkor 8-9ig tudok dolgozni". Az elején semmiképp ne tedd. Mindenképp egy szemesztert munka nélkül vigyél végig, hogy lásd, mennyire terhel meg a 6-8 és a 12-14. hetek, illetve a vizsgaidőszak. Utána meg amúgy is érezni fogod, hogy ez mennyi.

2020. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!