Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet mindent elolvasni...

Hogyan lehet mindent elolvasni egyetemen? Hogy sikerült nektek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Valakinek esetleg sikerült mindent elolvasni, ami a tematikában szokott lenni, valakinek valami technikája van/mi áll általánosságban véve a tematikák hossza mögött?

2020. aug. 23. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Nem mondom, hogy mindent elolvastam, de sokat. Egyetlen titka volt, napi kb. 3 óra fókuszált tanulás. Bölcsészkaron ez nagyobb kihívás volt, reál vonalon inkább gyakorolni kellett sokat, nem annyira olvasni.
2020. aug. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az 1-nek, én reálos szakra járok (informatika) és nem nagyon szoktuk elolvasni az összes ajánlott irodalmat, főleg, mert egyrészt nincs idő rá, a sok gyakorlás és egyebek mellett, másrészt azért ajánlott, mert megvan a választási lehetőséged, hogy nem olvasod el. Azon kívül a szakirodalmak többsége átfedi egymást (az ugyanazon tárgynál ajánlottak), és felesleges ugyanazt mégegyszer elolvasni, csak azért, mert valaki máshogy fogalmazta meg ugyanazt a dolgot. Harmadrészt azért van, hogy ha esetleg valamit nem értesz meg egészen a tananyagból, vagy valamilyen témakör mélyebben érdekel, akkor az adott művekben utána tudsz olvasni, de ezeket nem úgy kell olvasni, mint gimiben a kötelezőt.
2020. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a kulcsszó: folyamatosan!!!

sokat utaztam, minden időt kihasználtam. ha van hangos könyv youtube-on, töltsd le mp3 ban és hallgasd, ha idegen nyelv duplán jó. ha tudod, hallgasd gyorsítva. rengeteg előadás is van, azokat is nézheted időnyerésnek. persze minden szaktól függ.

2020. aug. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha így lett volna, sose diplomázok le. Pedig bölcsészszakra jártam, ahol elvileg sokat kell olvasni. Egy-két könyvet talán akkor olvastam el, amikor beadandót kellet írni, de akkor is inkább egy-egy fejezetet az adott könyvből.
2022. okt. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!