Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosnőként is lehet boldog...

Orvosnőként is lehet boldog családi életem?

Figyelt kérdés
Hogyan tudják összeegyeztetni a családot a karrierrel az orvosnők?

2020. aug. 28. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Ugy hogy reggel bemennek dolgozni, délután meg haza. Miért akadályozná ez a családi életed?
2020. aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
#2 esetleg úgy, hogy az orvosi munka tipikusan nem 8-tól 4-ig tart. Ettől függetlenül határozottan igen.
2020. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
3# Valóban. A fogorvosom 2-tól 7-ig elérhető, a háziorvosom 8-tól 11-ig rendel, aztán haza megy.
2020. aug. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Persze. De lényegesen kevesebbet vannak otthon. Akármennyire is jól szervezi valaki, nem leszel annyit otthon, mint egy irodai alkalmazott napi 6-8 órás munka mellett és a legtöbb szakirányon a felelősség is nagy, ezáltal a stressz is. Ezt mindenképp bele kell kalkulálnod, ha ez irányba tervezel tanulni. A boldogságot viszont nem percekben számolják. Lehetsz boldog attól, hogy kevesebbet vagy otthon. Tenni kell érte!
2020. aug. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

@4 nem hazamegy, drága fiacskám, hanem a másik rendelőjébe/kórházba...

Kérdező:attól függ. Sokaknak 70-80órás munkaheteik is vannak, mert ha nem túlóráznának, összeomlana az ellátórendszer... Meg persze a 24 órás ügyeletek, éjszaka közepén behívások, stb. nehezítik a dolgot.

Sokan választanak "lazább" szakirányt, pl. szemészet, bőrgyógyászat.

De az orvosin végzettek kétharmada nő, értelemszerűen nem mind ilyen helyekre menne, jócskán vannak a "keményebb" területeken is(pl sürgi- 12/24 órás műszakok, vagy vmilyen sebész, anesztes- többórás műtétek, akár éjszaka közepén behívva is) .

Kb. 30évesen lesznek csak szakorvosok, de vannak akik még előtte elmennek szülni. Sokan közülük karrieristák is, de nálad ez "gond" nem áll fönn:D

Összeségében: persze, lehet. Nem feltétlenül lesz annyi időd a családodra, de ettől még nagyon is boldogok lehettek:) (tapasztalat, több orvosnő ismerős)

2020. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
6#, hát lehet hogy valaki máshova megy, de az én említett orvosaim nem. Ők haza mennek, tudom, mert személyesen, barátilag is ismerem őket. :)
2020. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

@7 Nekem van több orvos(nő) ismerősöm, ismerem őket, és ők bizony nem ilyen szerencsések:) Nem az az általános, amit te mondasz(sőt, még soha nem is hallottam ilyenről), a legtöbben(+a statisztikák) arról számolnak be, amit én is mondtam.

Viszont az orvosaid örüljenek neki, szívesen lennék a helyükben:D

2020. aug. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!