Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amit a neptun kiad tárgyakat,...

Amit a neptun kiad tárgyakat, azt mind fel kell venni?

Figyelt kérdés
Ui.: elsőéves leszek

2020. aug. 28. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy lista a 2020/őszi félévre meghirdetett tárgyaidból, amit a Neptun "kiad" neked.


Ott azokat választod ki, ami melle oda van írva a magyarázó rovatba, hogy 1. féléveseknek hirdetik, első félévben lenne célszerű megcsinálni. De ez csak egy javaslat (amúgy érdemes követni).


Figyelj, mert vannak olyan tárgyak, amit vagy csak ősszel, vagy csak tavasszal hirdetnek meg. Ezt bele kell kalkulálni.


De akár le is töltheted a szakod tantervét és megnézheted, mikor, melyik, milyen típusú tárgyat javasolják megcsinálásra. Ugye vannak a kötelező alapozó tárgyak, kötelező módszertani tárgyak, szabadon választható tárgyak, kritérium feltételek. Ezekből bizonyos kredit mennyiséget kell teljesíteni.


Én pl félévekre lebontottam, mikor, milyen jellegű tárgyakat kell felvennem, ha időben végezni akarok (ehhez nagyjából tartottam is magamat).


Szemeszterenként 30 kredittel számolj. Az egy reális, kényelmesen teljesíthető mennyiség.


De bele is nézhetsz a Tanulmányok/Végbizonyítvány követelmények - rovatba. Ott listaba van szedve, mit kell teljesítened az egyetem évei alatt.

2020. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt kell felvenned, ami első félévre ajánlott. Ott is figyelned kell, hogy ami ea-gyak, ott egyszerre fel kell venned az előadást és azt a gyakorlatot, amire be vagy osztva.
2020. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat
2020. aug. 28. 20:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A Neptun helyett/mellett én megnézném a mintatantervet (fent van az egyetem honlapján, gyakran egy jókora táblázat), abban pontosan benne van, milyen tárgyak ajánlottak az első félévre. Láttam már karón varjút és... hát... pontatlan Neptunt.
2020. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4: Nem minden egyetem honlapján van fent!
2020. aug. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5: Ez teljességel érthetetlen. Az akreditációhoz szükséges, szóval biztosan megvan, a hallgatók számára alapvető információ - miért ne lenne elérhető?


Ne érts félre, nem meghazudtolni akarlak, elképzelhető, hogy van, ahol nem érhető el, csak nem értem, miért ne tenné bármilyen egyetem nyilvánossá.

2020. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6: Bocs, közben rákerestem, valóban fent van.

De az biztos, hogy tavalyelőtt még nem volt fent, úgy kértük ki a tanulmányi osztálytól, ahol excelben, és nyomtatott formában kaptuk meg.

2020. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben, megtaláltam. Ott van, hogy ajánlott félév. Az a félévek számát jelöli vagy az ahányadik félévet?
2020. aug. 29. 09:57
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahányadik félév.
2020. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!