Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme lenne bezárni az...

Mi értelme lenne bezárni az iskolákat, ha minden más nyitva van??? :D

Figyelt kérdés

Naponta több ilyen kérdést látok. Nem zavar, sőt általában el is olvasom őket, volt már hogy kommenteltem is.


A vírusos helyzet sokunkat aggaszt. Kit, milyen indokból.. bár furcsa, hogy a legjobban a tízen-huszon éves félti magát. :D


Iskolát bezárni... az sokaknak elégtétel lenne. Na de az, hogy más téren is újra korlátozzák az embereket? Pl vendéglátás, szórakozóhelyek, boltok... Ezek közösségi, kényelmi dolgok. Így gondolom maradjanak nyitva, azt nehogy bezárjál.. . Így gondoljátok, ugye?? :)


Szerintem azoknak a diákoknak van jogosan félni valójuk, akik valamilyen tartós betegségben szenvednek.. Ha valaki cukorbeteg vagy immunhiányos kapjon lehetőséget otthon tanulni, míg tart a rizikós helyzet..

Persze ez sem biztos jó megoldás, mert csak hasraütés szerűen mondtam..


2020. aug. 29. 06:43
A kérdező szavazást indított:
A sulival együtt zárjanak be megint mindent. Jön a második hullám.
Nem kell nyavalyogni.. ha gáz lesz, suli sem lesz, meg életünk sem, de addig mindenki húzza a suliban az igát.
Zárják be a sulikat, otthon akarok lenni félek a vírustól.
Csak a sulit zárják be. Eddig is minek volt? Online oktatást örökre!
16 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

"Iskolát bezárni... az sokaknak elégtétel lenne. Na de az, hogy más téren is újra korlátozzák az embereket? Pl vendéglátás, szórakozóhelyek, boltok... Ezek közösségi, kényelmi dolgok. Így gondolom maradjanak nyitva, azt nehogy bezárjál.. . Így gondoljátok, ugye?? :)" - ami engem illet, nagyon melléfogtál, március óta nem voltam sehol, kivéve, amikor vásárolni kellett valamit az idősebb családtagoknak, illetve őket rendszeresen látogattam.


Egyetemre járok. MINDEN félévben elkapok valami sz*rt corona nélkül is. Nálunk az évfolyam felét akarják behívni egyszerre, így még a maszkviselést sem írják elő. Csak idő kérdése, mikor lesz ebből nagy gáz. Gondolkozom az egyéni tanrenden, de nem akarom kihúzni a gyufát, és nem hiszem, hogy októbernél tovább kitart ez az egész "bejárósdi".


Rokonom tanítónő, az elsős gyerekek hármasával ülnek a padban (már elkezdődött a beszoktatás), amúgy sem értik, mi az, hogy "tartsanak távolságot", "ne puszilkodjanak, ölelkezzenek" stb.


Első osztálytól az egyetemig ki tudja, hány százezer fő fog minden nap nekiindulni a semmiért, MIND hazaviszi, és ráragasztja a családtagokra. (A tanárok veszélyeztetettségéről nem is beszélve.) Nem mondom, az alsósoknak felügyelet is kell, meg tényleg nem tudnak még egyedül tanulni, de pl. az egyetemeken csak tömbösített gyakorlatokat tartanék és vizsgáztatnék (az online vizsga tényleg egy vicc). Teljesen feleslegesen veszélyeztetnek egy csomó embert. Aki kolis / albérletes, még dönthet úgy, hogy nem utazik haza, de aki a családjával lakik, az sokkal neccesebb.


Ami a szórakozóhelyeket illeti, mivel sok alkalmazottnak kell a pénz, és sokan nem is hisznek a vírusban, tőlem ne zárják be: oda az megy, aki akar, de ne kötelezzenek senkit arra, hogy veszélyeztesse az egészségét / rokonai életét akár. (Tudom, ez most rém drámaian hangzik, de pl. a vírus hosszú távú mellékhatásairól is nagyon keveset tudunk még, de annyi mindent mondanak: tüdőkapacitás csökkenés, szívizomgyulladás, tartósan visszaeső teljesítőképesség stb.)

2020. aug. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :) Természetesen van benne igazság amit írsz.


Bár a kiírásomból kimaradt,hogy zömében általános és középiskolások körének szól a kérdésem.


Az egyetem egy kakukktojás valljuk be. Van, aki be szeret járni, van aki nem és vírus előtt is csak akkor ment, ha muszáj. Ide zömében már nem azért iratkoznak be az emberek mert kell. Eleve nem kötelező felvételizni sem. aki akar simán választhat, halaszthat..addig meg dolgozik.



Esetleg ezen, a te nyomvonaladon ki tudod fejteni nekem, hogy miben más számodra és a rokonaid egészségére nézve ez a vírus mint az influenza?

2020. aug. 29. 09:15
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Az influenzát ismerjük. A idős családtagokat beoltatjuk régóta jól bevált oltással, én meg nem kapom el, ha mégis, kifekszem pár nap alatt. (És ha én beteg leszek, teljesen átlagos óvintézkedések mellett sem kapják el a velem egy háztartásban élők. Nem kell külön szobába vonulni, külön étkezni stb.) Erről a vírusról még SEMMI valóban HITELESET nem tudunk. Öntik ránk az információkat, sokmindenről beszélnek, de semmi nem bizonyítható.

A hatósági korlátozások egyértelműen a politikai / gazdasági érdekek és társadalmi elvárások alapján kerülnek megállapításra, a járványügyi helyzet a "futottak még" kategóriában van - nem csak nálunk, világszerte.

Egyes rokonaim, ha pl. belehalnának, még csak a vállát sem rándítaná meg senki, elintéznék azzal, hogy "öreg volt már", miközben még simán élhetnének 10-15 évet. Kinek van joga ezt "elvenni" tőlük?

Ami engem illet, a hosszú távú mellékhatások között beszélnek tüdőkapacitás csökkenésről, szívizomgyulladásról, a teljesítőképesség hosszútávú csökkenéséről stb. Hát, én szeretném azért még kb. 50 évig használni ezt a tüdőt, szívet stb.

Hatékony ellenszer még nincs, és ha beigazolódik, hogy az ellenanyag csak pár hónapig marad meg a szervezetben, az oltás nem ér majd valami sokat...

2020. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért mert az influenzát ismerjük? A halálozási arányait ismered? Valamint a sima influenza lehetséges szövődményeivel tisztában vagy?

Minden szervezet függő. Míg saját magad környezetében meg nem tapasztalod az influenza negatív kimeneteleit, addig az csak városi legenda?


Jött egy új dolog, egy új vírus, ami túl nagy marketinget kapott. Pedig szinte ugyanarról a dologról beszélünk. És az emberek egyből ördögöt kiáltanak. Holott eddig is itt élt közöttünk, csak más néven és nem volt célközönségnek kirakva, és nem volt kikkel felfalatni a médiában.

2020. aug. 29. 13:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Azok a kockázati tényezők, amiket felsoroltál az influenza esetében is létezik. Mindig is létezett..
2020. aug. 29. 13:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, az influenza halálozási aránya 0,1-0,5% között van (de nem szoktam figyelni), a COVID-é 5%. És ez ellen NINCS oltás, az influenza ellen meg van. És ez a sz*r úgy tűnik, könnyebben terjed, mint az influenza. Az "R" az influenza esetében 1-2, ezé 2-6. De nem fogok leállni veled "vitatkozni". Neked is megvan a véleményed, meg nekem is.
2020. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!