Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen okj-t ajánlanátok?

Milyen okj-t ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kihagyok 1 évet,de ezalatt az 1 év alatt szülők akarják csináljak egy okj-t,mert ha majd diplomával megszorulnék,akkor tudjak mihez nyúlni. De teljesen tanácstalan vagyok,nyilván egyetemre azért jelentkeztem,mert ott van olyan ami érdekel,így okj képzések közül igazából nincs. Így az alapján szeretnék választani,amivel biztosan jönni fog majd pénz,vagy megéri megcsinálni.

Lány vagyok,szóval a kőműves stb szakmák nem jöhetnek szóba.



2020. aug. 30. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Csinálj olyat, amivel esetleg majd az egyetem mellett is dolgozhatsz! Pl.: barista


1 éves OKJ-t nem igazán van értelme csinálni. Egy rendes OKJ-s képzés 2 éves, iskolarendszerű. A barista tanfolyamok pár hetesek és el is tudsz vele kezdeni dolgozni. Szerintem többet ér, ha ebben az egy évben dolgozol, mintha megcsinálnál egy komolyabb szakmát, amit utána úgyis felülír az egyetem.

2020. aug. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom minden OKJ iskolarendszerű lesz 2021-től, és sok szakmát össze is vonnak.

Most indultak el az utolsó, még rövid okj-s képzések.

2020. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igeen,most vannak az útolsó jelentkezések.
2020. aug. 31. 12:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!