Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alapszakos egyetemistaként...

Alapszakos egyetemistaként elvégezhetek mesterképzéses órát?

Figyelt kérdés
Alapszakos vagyok jelenleg, viszont nézegettem annak a mesterképzésnek a tanegységlistáját, amelyre majd alapképzés után szeretnék jelentkezni. Találtam itt egy olyan előadást, amelynek felvétele semmiféle alapkövetelményt nem igényel, tehát a Neptunban most is simán fel tudtam venni. Így, gondolom én, ha levizsgázok belőle szabad kreditnek fog minősülni. Igaz? És arra lesz majd lehetőségem, hogy ezt az órát, ha majd felvettek a mesterképzésre, elismertessem? (Hiszen már korábban elvégeztem.) Vagy így nem fogadnák el? Újra el kéne végeznem? Vagy ez elméletben hogyan működik? (Az már más kérdés, hogy gyakorlatban képes lennék-e elvégezni egy mesterképzéses kurzust, szóval inkább egyelőre csak kiváncsiságból érdeklődöm.:D)
2020. szept. 3. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De nem ismertetheted el mesteren, ha a kötelező mennyiségű szabválok kreditjeibe beleszámít. Legalábbis nálunk nem lehet, mert "olyan tárgy, ami valamilyen formában a korábbi oklevél megszerzésének feltétele". Illetve lehet, hogy fizetned kell kredittúllépést, ha több ilyen tárgy van
2020. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem, két különböző szintről beszélünk, még ha azt írtad volna hogy ugyanazon a szinten lévő órák, de más szakhoz tartoznak úgy lehetne de így nem. Amúgy a neptunban elégé gyakorik az ilyen hibák hogy olyan órákat is bedob amit nem is tudsz teljesíteni mert vagy más órához van kötve hogy azt csináld meg előbb vagy ahogy látszik és írtad más képzési szint óráit is kiadja.
2020. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy a méteres tárgyak kb lófsz... Könnyű őket teljesíteni
2020. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2: ez hülyeség.
2020. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
négyes miért lenne hülyeség?
2020. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tárgyak elismertettetésében nem vagyok jártas, így erre nem tudok választ adni. Viszont annak nem hiszem, hogy van bármi akadálya, hogy felvedd és elvégezd a tárgyat. Én is csináltam mesteres tárgyat alapszakon szabválként.
2020. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egyetem függő, mert nálunk pl, nem lehet felvenni mesterszakos tárgyat alapszakosként. Szabadon választhatónak se. Úgy van beállítva a neptun, hogy nem engedi. De szerintem az jó, hogy máshol ezt simán lehet!
2020. szept. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!