Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi képzésnél (ANA,...

Egyetemi képzésnél (ANA, Alapképzés, Nappali, Állami) azt jelenti, hogy "RÉSZ"ÖSZTÖNDÍJAS képzés?

Figyelt kérdés
2020. szept. 3. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy az állam fizeti a tandíjat, amíg megfelelsz a követelményeknek.
2020. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor azt jeletni/megegyezik?

Mert a beiratkozási lapunkon van, hogy elfogadod az ilyen olyan feltételeket a "rész"ösztöndíjas képzésnek, és a "rész" elültette bennem a kérdőjelet, hogy az most akkor a sima állami támogatott képzést jelenti-e vagy sem.

2020. szept. 3. 19:52
 3/6 anonim ***** válasza:

A részösztöndíjas képzésnél nem teljesen az állam fizeti a tandíjat, hanem csak egy részét. A hallgatónak kell fizetni az idegen nyelvi hozzájárulási díjat, ami megvan határozva a szerződésben.

Pl. xy szak (angol nyelven).

2020. szept. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, szóval, ha a beiratkozási lapon rajta volt, hogy ezt a részt aláírom hogy elfogadom, és én aláírtam, mert nem tudtam mégis mit takar a "rész ösztöndíjas", az baj? Mert rohadtul nem kaptam egy rohadt emailemre se választ azoktól a gyökér ügyintézőktől, egyetlen emailre kaptam választ, azt is csak annyit, hogy arról, amiről érdeklődtem, nem neki kell emailt írnom, hanem másnak, de persze azt már nem írta le hogy kinek, csak annak, hogy ezen meg azon az osztályon lévő ügyintézőnek (miközben az ő neve is abban a blokkban volt, ami kategóriát írt, de én vagyok a hülye gondolom).

Ha most emiatt fognak cseszekedni, hogy én azt aláírtam hogy elismerem, felkötöm magam a picsába. Agyvérzést kapok attól ami ott is megy.

2020. szept. 5. 21:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem, nincs akkora baj.

Nem fizetted be a kiírt tandíjad, ha ezt nem akarod vállalni.

A hallgatói jogviszonyodat megszüntetheted a Neptunban a Kérvényeknél, ahol szokott lenni szakváltáshoz is kérvény.

2020. szept. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hála istennek, köszönöm szépen
2020. szept. 6. 09:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!