Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érvényes-e a diákigazolványom?

Érvényes-e a diákigazolványom?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok tavaly szeptemberben kezdtem. Van diákigazolványom, aktív hallgatói jogviszonnyal is rendelkezem. Mivel március 17.én beütött a vírus, így nem kaptam 2. féléves matricát. Legjobb tudomásom szerint 2020 dec. 15-ig érvényes ettől függetlenül a diákom.

[link]


De nem értek egy csomó mindent. Pl: Kellene hozzá hallgatói jogviszony igazoló, vagy nem értem...

A minap elmentem busz bérletet venni. A hölgy elkérte a diákomat (gondolom csak diákkal lehet már bérletet venni, vagy nem tudom nekem ez új... februárban még simán vettem úgy hogy nem kérték el, na mind1...) oda adtam neki. Elkérte az útvonal igazolót is azt is oda adtam. Ránéz a diákomra, és közli, hogy már rég érvénytelen. Kissé összezavarodtam úgy őszinte leszek, mert hát mégis hogy... Mondtam neki, hogy de meg lett hosszabbítva és hát nem kellemes hangon próbáltuk egymást győzködni...

Aztán ránéz az útvonal igazolómra és "ez is több mint egy éve lejárt" na hát ezen végkép kiakadtam... Tavaly októberben vettem az igazolót, tehát nem lehet egy évnél régebben lejárva, ha meg igen akkor milyen gyakran kéne venni?

Majd a másik fülkéből átszólt neki a másik hölgy hogy adja ki aztán kész. Megkaptam nem is néztem, hogy mi van kifizettem ő odaadta és azt gondoltam ennyi. Nemrég eljutottam odáig hogy kivegyem a tárcámból és megírjam, mire a hátuljára rá van nyomva, hogy igazolvány nélkül kiadva........

Tehát a kérdések sorban: Érvényes a diákigazolványom?

Milyen gyakran kellene útvonaligazolót venni, ha nem változik se a lakcímem se az a hely ahol a tanulmányaimat végzem?

Az "igazolvány nélkül kiadva" felirat ellenére érvényes a bérlet, vagy sem, mert ha nem az szerintem ritka gáz..

Természetesen tudom, kellene az új matrica, de ezt a félévet is online kezdjük és a tanulmányira nem lehet bemenni, tehát az új matrica eléggé esélytelen.



2020. szept. 5. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Természetesen érvényes a diákod:

[link]

2020. szept. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hölgy volt tájékozatlan.

Nekem a 2019/2020-as őszi félévi matricám van még meg. De ez is dec.15-ig érvényes a járványhelyzet miatt.


A bunkókkal nem kell foglalkozni. Ma villamoson pl.bemutatott egy nő egy csajnak,mert "útban állt". Annyi bolond van.:)

2020. szept. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A diákigazolványod érvényes. Az a nő hülye volt.
2020. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha rajta van a diákigazolványodon a tavalyi tanév I. féléves matricája, akkor 2021 április 9-ig érvényes a diákigazolványod.

Én tegnap utaztam kétszer is, egyik sofőrt se érdekelte a diákigazolvány. A kezemben volt pedig, de rá se néztek. :'D

Szóval sokáig érvényes még, az a nő csak tudatlan.

2020. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!