Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rettegek, szorongok az emelt...

Rettegek, szorongok az emelt érettségik gondolatától, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Májusban fogok emeltezni bioszból és kémiából, de már most bennem van a feszültség, hogy nem vesznek fel, nem tudok normálisan tanulni se mert sírógörcsök kapnak el. Eltántorít, hogy rengeteg ember évekig tanul rá, nem sikerül nekik és félek, hogy én is ezek közé az emberek közé fogok tartozni. Minden reggel szorongva kelek fel, nem tudom, hogy mit csináljak. Előre is köszi a válaszokat.
2020. szept. 8. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kémia nem volt egy nagy szám, nem izgulj ennyire. Én készültem rá rendesen, de 2 óra alatt már befejeztem, és 2x átolvastam (4 óránk volt rá). Mindezt nagyon nem kémiás suliban, rettentő gyenge fakultációval.

Csinálgass meg előre régebbi feladatsorokat, így megismered, hogy mire számíthatsz. Most bőven időben vagy, állj neki tételeket kidolgozni. Legyen egy terved, hogy mondjuk heti 1 délután fixen ezekkel töltesz el, januárig minden tételt kidolgozol.

2020. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a kémia határeset volt; mármint elég nehéz, de azért jól teljesíthető (végül 76% lett).

A biológia viszont szerintem az egyik legkönnyebb emelt, amiatt aztán egy órát sem érdemes izgulnod. Tanulni, persze, kell, de izgulni nem!

2020. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges rettegni. Az Egyetem sokkal nehezebb lesz. Az érettségi nagyon egyszerű. Majd rájössz, ha túl vagy rajta. :)
2020. szept. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Sportolsz valamit? Az sokat segít. Akárcsak a tanulás. Tanulj szorgalmasan minden nap, és mellette sportolj. Ne arra koncentrálj, hogy majd jön a húdenagy vizsga, hanem a napi feladatokra, amiket meg kell oldanod. Amúgy meg rendeznek próbaérettségiket is, ott levezetheted a feszültséget. ÉS járj érettségi előkészítőre!
2020. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!