Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Családi pótlék újraigénylése?...

Családi pótlék újraigénylése? Egyetem

Figyelt kérdés

Mivel betöltöttem a 18. életévemet így elvették a családi pótlékot de felvettek az egyetemre, így már aktív hallgatói jogviszonyom van de elvileg ezt egy papírral igazolni kell. Bárhogy kerestem sehol nem találom hogy hol lehetne ezt a papírt megkapni/igényelni? Nyilván gondolom az intézményen belül de nem tudom hogy hova forduljak. Esetleg aki már ezt megtette tudna egy kis segítséget adni? (SZTE az egyetem ha esetleg fontos)

Előre köszi!


2020. szept. 15. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Hallgató jogviszony igazolast kell kérned. Tanulmanyi ügyintézőt keresd meg.
2020. szept. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagy jogosult felsőoktatásban családi pótlékra.
2020. szept. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Az előző válaszolónak igaza van, az egyetemre nem jár családi pótlék. A közoktatásra jár.
2020. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Ha vannak fiatalabb, közoktatasban tanuló testvéreid, akkor rád meg igenyelhető adókedvezmény. Családi pótlek viszont nem.
2020. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

4, ne beszélj hülyeséget.

Ha kisebb testvér van, akkor sem jár a kérdező után semmi, adókedvezmény sem.

A kicsikre jár magasabb összeg, mert a létszámnál figyelembe veszik, de ennyi.

2020. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan ezt írtam én is. Ő eltartott lesz, a kicsik meg kedvezményezett eltartottak. Így rajuk magasabb osszeg jar. Ha a kérdező elkezdene dolgozni, nem pedig tanulna, nem kapnanak magasabb összeget. Így már érthető???!!
2020. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%

akkor rád meg igenyelhető adókedvezmény.


ezt írtad... nem, nem igényelhető rá.

2020. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!