Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a leghatekonyabb...

Hogyan tudnék a leghatekonyabban tanulni a Zh-ra? Tippeket szeretnék

Figyelt kérdés

Sziasztok

Idén kezdtem az egyetemet (FOSZK)

Őszintén szólva, rettegek az első Zh héttől... A sok rémhír, hogy mennyire nehezek, szó sincs arról ami előadáson elhangzanak. Jelenleg online vannak az előadásaim, csak gyakorlatra kell bejárnom. Mindig próbálok haladni, mindig mindent kiirok a füzetbe. Most lesznek hétvégén kötelező házi dolgoztaim is és nagyon félek, hogy nagyon nehezek lesznek...

Ráadásul olyan bosszantó, hogy van amit csak írok és azt se tudom mit írok, mert nem értem, sok az új kifejezés stb

Sima gimibol jöttem, pár társaim meg kozgaz sulikbol és annyira irigylem őket hogy tudnak előre haladni, mert ők már tanulták ezt.

Motivál ez is, hogy minél hamarabb felzarkozzak hozzájuk, de néha elfog a pánik hogy jaj úristen 😅 tudom ez már most nem jó jel, de kérlek ha van valami tippetek/ötleteitek akkor bombazzatok ☺️

Jöhetnek tapasztalatok is, hogy ti hogy éltek át zh hetet



2020. szept. 24. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:
17%

A foszk az nem egyetem ennyit tudhatnál ha már oda jársz.


Szerintem próbálj meg felnőttként viselkedni és nem túl sokat nyígni meg pánikolni. Értsd meg az anyagot és akkor valószínűleg nem lesz gond a zh-n. Az első pár zh / vizsga / bukás után megjön a rutin is.

2020. szept. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Kedves első!


A Foksz az egy egyetemi képzés és ugyanúgy az egyetemen oktatják. Egy különbség van a többi egyetemi képzés és ez között, hogy a végén nem ad diplomát, csak egy oklevelet.


Kedves kérdező!


Nem kell parázni! Először én is nagyon féltem az egyetemen. Határidő naplóba írtam az összes zh-t, beadandó, minden lényegeset. Az időpontok előtt mindig rettentően izgultam, hogy menni fog e ez nekem. De az ember belefog jönni, hidd el és rá fog jönni, hogy vannak fontosabb, tanulósabb tárgyak és vannak a kevésbbé fontosak, amit párszor átolvasol és már tudod is.


Az, hogy milyen gimiből jöttél, nem számit. A közgazdaságtan nincs kínaiul. Aki olyan suliból jött, max könnyebben veszi majd az igazán nehéz, buktatós tárgyakat.


Én azt tanácsolom, hogy ha van kötelező irodalom, azért azt olvasd el. Tanuld meg szelektálni az információkat. Olyan nincs, hogy minden kelleni fog a zh-n/vizsgán. A tanár burkoltan vagy direkt, de elfogja mondani, miket fog számon kérni.


Milyen tárgyakat érzel nehezebbnek?

2020. szept. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%
Attól, hogy az egyetemen oktatják még nem egyetem. Ezen az sem változtat ha lepontozod a választ.
2020. szept. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
A foszk az egy okj szintű képzés, amely annyival több mint a sima okj, hogy a krediteket be lehet számítani és ad többletpontot. A ba és a bsc sem egyetemi képzés csak főiskolai szint. Az egyetemi képzés az ma/msc és az osztatlan.
2020. szept. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!