Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológiára szeretnék...

Pszichológiára szeretnék menni, de hogyan legyen 400 fölötti pontszámom? Bővebbeb lent!👇

Figyelt kérdés

Szia(sztok)!


Kb egy féléve "megvilágosodtam" és eldöntöttem, hogy engem a pszichológia érdekel a legjobban és ezt szeretném tanulni az egyetemen. 11.osztályos lány vagyok, társadalomismeret és idegennyelv faktokon vagyok.

(Sajnos) a pszichológián nem fogadják el a társadalomismeret fakultációt ezért kénytelen vagyok másból érettségizni. Ezért esett a biológiára a döntésem. Na de kéne egy emelt szintű érettségi is... Egy közép-gyenge gimnáziumba járok, sajnos nem kifejezetten jók a tanáraim. Középszintű biosz érettségit szerintem le tudom tenni, emelten már biztos hogy nem...

Maradt a magyar nyelv és irodalom, történelem, idegennyelv vagy matek. Nagyon el vagyok keseredve, mert hiába szeretem a törit, nincsen fakultáció indítva belőle(kevés jelentkező miatt), emelt szintű érettségit meg nem tudom csak úgy az kisujjamból kirázni. A mostani töri tanárom is nagyon gyatra... A nyelvtant és az irodalmat is szeretem, de ennél is pont az a helyzet mint a törinél. Csak annyi az egész, hogy belőle van fakultáció de a tanárt nagyon szidják mert nem tanít...


Mit tegyek szerintetek? Emelt szintű érettségire fel lehet készülni autodidakta módon?

Talán a legnagyobb bajom az, hogy nem tudom melyik tantárgyból tudnám a legjobb emelt szintű érettségit letenni...


Esetleg van ismerősötök aki pszichóra ment és tudod hogy miből emeltezett, vagy hogy hogy lett meg neki ez a magas pontszám?


Egyébként jó tanuló vagyok, célom hogy legalább a hozott pontjaimat kimaxoljam és meglegyen a may pontszám.😅



2020. szept. 30. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
2 emelt szintü érettségi jól megírva és jó évvégi osztályzat.
2020. szept. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell 2 emelt. Egy jó emelttel (biosz) és egy erős középpel (matek), két középfokú nyelvvizsgával és hozott pontokkal (amik között volt négyes is) jelentkeztem oda, csak végül valami mást tettem első helyre, de felvettek volna. (451 pont)
2020. szept. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 nyelvvizsgával, jó közép biosszal és jó angol emelttel mentem. A nyelvek jobban mentek, a biosztanárommal nem jöttem ki jól.
2020. szept. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
Akkor te bizony 2db 100%-os érettségit írtál és 5-ös voltál végig mindenből. :) Így kijöhetett a 451 1db emeltel.
2020. szept. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
És én úgy tudom, a magyar emelt az egyik legnehezebb, a töri pedig egész jó, szóval én azt ajánlom, például különtanárral. Vagy idegennyelvből nem akarsz emeltezni? Állítólag az a legegyszerűbb.
2020. szept. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamit félreszámolhattál négyes. Ha mindenem tökéletes lett volna, 490 pontom lett volna.
2020. szept. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 okes emeltel es okes jegyekkel + nyelvvizsgaval lett 420+ szoval hajra, nem nehez osszehozni
2020. szept. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

#5-ös: Arra is gondoltam, azért mentem faktra de a második idegennyelvből, mert a német nyelvre nagyon nem áll rá az agyam. Nekem azt mondták, inkább csináljak középfokú nyelvvizsgát és emeltezzek egy másik tárgyból.😅 Sokak szerint nagyon nehéz. Majd körbekérdezek ismerősöknél ebben a témában. :)

2020. okt. 1. 06:59
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legegyszerűbb az Angol emelt (+ jó lenne mellé a nyelvvizsga is valami másból).

Én Angolból és bioszból emelteztem,kb. 80%körüliek lettek + mindenből 5ös voltam,így lett 447 pontom.

2020. okt. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nem akarlak lebeszélni a pszichológiáról, de jó ha tudnod, hogy igencsak felkapott szakot választottál magas /+400 pont/ elvárásokkal.

Olvasva a jelenleg tanult fakultációidról /társadalomism., idegen nyelv/ én inkább a szociálpedagógia szak felé kacsingatnék a helyedben.

Szegeden a JUGYU-n /Juhász Gyula Pedagógusképző Kar/ azon a szakon az általad tanult társadalomismeretből tett emelt v. közép szintű érettségit is elfogadják, ráadásul nem hinném, hogy oda +400 pont fog kelleni a felvételhez.

Szegeden kívül nagyon sok helyen tanulhatnád még azt a szakot.

2020. okt. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!