Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Osztályozó elégtelen 12.be?

Osztályozó elégtelen 12.be?

Figyelt kérdés
Angolból előrehozottan kellett volna most ősszel érettségiznem, az írásbeli részét megcsináltam, viszont a szóbeli nem ment, nem szólaltam meg. Úgy volt, hogy újra próbálhatom következő héten, viszont kiiratkoztam a suliból és átmentem estire. Azt mondták, törlik az érettségi jelentkezésemet, de a bizonyítványom hátuljába beírták hogy elégtelen lett az osztályozóvizsgám. Azt mondták nem számít, majd szerzek jegyet az év folyamán. De akkor minek írták be ha nem számít? Nem alapból elégtelen lesz a másik suliba is az év végi jegyem? Meg miért lett elégtelen ha ott az írásbeli része? Szóbelire gyakorlatilag elmentem, az már más kérdés, hogy 0 pontos lett, de akkor miért nem adták hozzá az írásbeli rész pontjait, és úgy kijött volna egy 2-3-as?
2020. okt. 3. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán megunták, hogy folyton igazodjanak utánad. Adtak még egy lehetőséget a szóbelire (pedig nem lettek volna kötelesek), erre te kiíratkozol.

Ők kötelesek beírni az eredményedet azért, hogy bizonyítva legyen, miért nem mehetsz most érettségizni.

Nem lesz alapból elégtelen az év végid, ők erre mondták, hogy "nem számít". Majd szépen év közben tanulsz, kapod a jegyeket, és májusban mész érettségizni .

Egyébként nem lehet ennyiből tudni, hogy mennyit ért a szóbeli és írásbeli, de simán lehet elégtelen a 0 pontos szóbeli + pár pontos írásbeli.

2020. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem pár pontos írásbeli lett, 80% körüli lett önmagában az a rész.
2020. okt. 3. 14:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
"Szóbelire gyakorlatilag elmentem" - még legyenek hálásak is? Gondolod, hogy elég ottlenni? Miből gondoltad, hogy átmész a vizsgán, ha meg se szólalsz? Ha egy vizsgán van írásbeli és szóbeli, akkor ha az egyik nincs meg, akkor bukás. Mondjuk, kihagyhatták volna, hogy beírják a bizonyítványodba, de valószínűleg nagyon elegük lehetett belőled, gondolom, nem véletlen, hogy előbb le akartál érettségizni, meg hogy nem szólaltál meg és hogy dobbantottál. Év közben szépen szerzel jegyet. És viselkedj felelősen önmagad iránt, a spontán indulataid féken tartásával.
2020. okt. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem én akartam előbb érettségizni, kötelező volt jelentkezni.

én pontosan tudtam hogy nem fog menni :D

2020. okt. 3. 15:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Az cinkes.
2020. okt. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"nem én akartam előbb érettségizni, kötelező volt jelentkezni"


A jelentkezéshez kellett vagy a Te, vagy a szüleid aláírása. Ha nem írja alá senki sem akkor nem jelentkeztél volna az érettségire. Olyan nincs, hogy kötelező jelentkezni az érettségire, csak bevetted a burkolt célzást.


Az iskola jogszerűen járt el, hogy beírta a bizonyítványodba az elégtelent. Majd az esti iskolában ezt kijavítod és mehetsz érettségizni. Viszont hiába 100% az írásbelid, akkor is a szóbelin el kell érned legalább 12 %-ot, hogy sikeres legyen az érettségid. Nem szólalsz meg akkor buktál.

2020. okt. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy kötelező volt jelentkezni? Dehogy volt! Olyan nincs! Még érettségizni se kötelező! Az egész évfolyam jelentkezett?
2020. okt. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!