Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kérhetek segítséget tanártól...

Kérhetek segítséget tanártól a szakdolgozat téma kiválasztásban?

Figyelt kérdés
Nekünk kell kiválasztani a szakdolgozatunk témáját (nincsenek ajánlott témák) és azzal kell felkeresni a választott tanárt, aki elvállalja vagy sem. Erre a mostani és a jövő hét áll még a rendelkezésünkre, alá is kell íratni a papírt stb., szóval jó lenne haladni vele. Viszont nekem még nincsen konkrét témám sem, van egy listányi ötletem (némelyik teljesen általános, némelyik picit részletesebb) és nem tudom, hogy melyiket válasszam (egyáltalán jó úton járok-e, van-e értelme, lehet-e róla írni stb.). Ha odamennék egy tanárhoz, hogy ilyen és ilyen ötleteim vannak, ezek közül melyikkel lenne érdemes foglalkozni stb., akkor hülyének nézne és elküldene? Eddig nagyon eltérő sztorikat hallottam másoktól, valaki meg sem kérdezte, hogy miről akar írni és csak úgy aláírta a témabejelentő lapot, míg más kért rögtön 5 oldalt és/vagy bibliográfiát mielőtt válaszol.
2020. okt. 6. 12:29
 1/3 Mysphraghmuthosis ***** válasza:

Nyugodtan tegyél egy próbát, sok egyetemi oktató örülni szokott neki, ha a hallgató saját ötlettel keresi meg (a tanárok témajavaslatai között gyakran van egy "utolsó pont" is, amely biztosítja az előzetes egyeztetéshez kötött szabad témaválasztást).

S az, hogy miként fogadja az ötleted az adott oktató, az már valóban egyénfüggő: valaki teljesen szabad teret engedhet már az elejétől, míg más elvárhatja, hogy előzetes tájékozódással (például szakirodalom-lista) érkezz hozzá.

Mindenképpen keresd fel az ötleteiddel az illetékes tanárt/tanárokat.

2020. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nálunk egyáltalán nincsenek ajánlott témák, tehák az oktatóktól kb. nulla segítséget kapunk. Nekünk kell kitalálni a saját témánkat, viszont így nagyon nehéz.... Úgyhogy vannak ötleteim, de konkrétumokkal nem tudok még odaállni senki elé sem és attól tartok, hogy ez nem is fog változni. Ezért szeretnék segítséget kérni egy tanártól, hogy legalább tudjam jó irányba gondolkodok-e, jó-e az ötlet, melyiket ajánlja stb., mert addig semmit nem tudok kezdeni vele. Csak nem tudom, hogy hülyének néznének-e és elküldenének-e a francba (mert nálunk is van, aki már kér x oldalt és bibliográfiát mielőtt egyáltalán meghallgatna...) vagy esetleg segítene.
2020. okt. 9. 17:48
 3/3 Mysphraghmuthosis ***** válasza:

Ez esetben is javaslom, hogy keress fel egy olyan oktatót, akiről tudod, hogy kellő segítőkészséggel rendelkezik ahhoz, hogy egy ötletet közösen szűkítsetek, pontosítsatok.


De akár utánanézhetsz az ötleteidhez kapcsolódó kutatásoknak is, így egyrészt látod, merre tudnál elindulni, másrészt példákat kapnál "konkretizálásokra". Böngéssz végig szakdolgozatcímeket, tanulmányokat stb.

2020. okt. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!