Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sikeres Forgalmi vizsga után...

Sikeres Forgalmi vizsga után hány napig igényelhetem a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Röviden a sztori, hogy ma sikerült a forgami vizsgám, és mondta az oktatóm hogy már holnap mehetek az okmány irodába. Igen ám, de ahhoz kell az elsősegélyvizsgás papír, amit elhagytam. Holnap felhívom a vöröskereszteseket, hogy legyenek szívesek újat kiállítani nekem, de mi van ha az csak másnapra, azaz a sikeres vizsga után 2-3 nappal lesz csak meg? Akkor is mehetek még az okmányirodába, vagy van ilyen korlát?
2020. okt. 6. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem kategóriabővítés volt. Tavaly március körül vizsgáztam, de csak most jegyeztettem be, mikor lejárt a jogsim. 2 éven belül kell elvégezned a tanfolyamot, de az elsősegélyre lehet, hogy még ez sem vonatkozik.
2020. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a két éven belül mindent elvégeztél, akkor akkor mész az okmányirodàba, amikor akarsz. Nyilván nem jövőre fogsz menni, hanem a hetekben, szóval ne problémàzz ilyeneken.

Egyébként pénzben mennyi a jogosítvány megigénylése, ha már megvan minden vizsga? Nekem még messze a forgalmi, de ilyeneket nekem senki nem mondott el.

2020. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Egyébként pénzben mennyi a jogosítvány megigénylése, ha már megvan minden vizsga? Nekem még messze a forgalmi, de ilyeneket nekem senki nem mondott el."

Ha eddig semilyen jogosítványod nem volt akkor ingyenes. Minden más esetben 4000 Jó Magyer Forint.


Az időkorlátos dolgok:

-A tanfolyam elkezdésétől 9 hónapod van, hogy beiratkozz egy KRESZ vizsgára (nem baj ha nem sikerül), és 12 hónapod van a sikeres KRESZ vizsgára.

-A sikeres KRESZ vizsga után 2 éved van a forgalmi vigyga teljseítésére.

Más szabály nincs. Az elsősegélyről nem esik szó sehol. Az csak kell az igényléshez és kész. A sikeres vizsgától számított pár nap után igazából bármikor megigényelheted elveszni nem fog. (Hacsak nem vezetnek be a jövőben erre szabályozást, de jelenleg ilyennek nem merült fel az ötlete sem)

2020. okt. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!