Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia érettségire mik a...

Biológia érettségire mik a legfontosabb témák amiket nézzek át?

Figyelt kérdés
Idő szukeben vagyok és mindent az utolsó pillanatra hagytam.. Lehetetlenség, hogy mindent atnezzek már. :(

2020. okt. 9. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos nincs jó hírem: az írásbeli érettségin a követelményrendszerből bármit kérdezhetnek.

Egy-egy évben előfordulHATnak "favorit" témák: pl. túlteng a biokémia vagy a növénytan (esetleg több az embertanos feladat), de ez teljesen kiszámíthatatlan. (És inkább hibája, mint érdeme a feladatsornak ... szerintem)

Ami tény (tehát nem statisztikai alapon történő - kb. - találgatás): eddig az egyik szabadon választható feladat biztosan embertanos, a másik pedig vagy növénytan, vagy ökológia. De ezt is pontosítanom kell:

a) 2017-ig tisztán így volt (akkor lépett életbe az új követelményrendszer), 2017-2019 között már ezekben is megjelentek biokémiás részek.

b) A legutóbbi (2020 májusi) érettségin az A) feladat prionokról, vírusokról, baktériumokról szólt (az esszé szinte e Griffith-Avery kísérlet ismertetése), a B) ökológiás volt. Tehát idéntől már a "biztos" állítás sem az!

Nem tudom mikor lesz az érettségi - ha október-novemberben, akkor (mit mondjak, ami biztató?) hajrá!

2020. okt. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kiegészítem magam: statisztikailag(!!!) kevesebb szokott lenni az írásbelin az állattanos kérdés. De a szóbelin bepótolják! :-P
2020. okt. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!