Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! Hol találhatom meg ezt a...

SOS! Hol találhatom meg ezt a szabályzatot hivatalos, teljes formában (Vagy milyen "büntetés" jár ha valaki nem csinálja ezt)?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy szükségem lenne arra hogy megtaláljam azt a törvénycikkelyt amiben részletesen írnak arról a szabályzatról amiről ebben az eduline-ra posztolt cikkben írnak: [link]

vagy ebben: [link]


Vagy ha valaki tudna tanácsot vagy választ adni a problémámra -akár személyes élményből is- nagyon megköszönném.


Íme a helyzetem: A családom már évek óta dolgozik azon hogy Amerikába költözhessünk, és idén (vagy inkább jövő nyárra) szinte garantáltan mindennel megleszünk: Munkatalálás, ház, autó, zöld kártya, hivatalos miegymások. Én még jelentkeztem idén egyetemre (osztott képzésen vagyok) és abban a hitben éltem hogy mikor félbehagyom majd és kiköltözök csak egy szemeszter árát kell majd kifizetnem (az első "ingyenes" a második meg persze nem esett volna jól a pénztárcánknak de azért ki tudtuk volna fizetni, készültünk és gyűjtöttünk rá). Pár hete viszont rábukkantam a fent linkelt cikkre és -gondolom érthető módon- aggódni kezdtem. Megpróbáltam jobban utánaolvasni ennek a szabályzatnak, de egy másik eduline-os cikken kívül semmit se találtam róla. Gondolom nem kell igazán részleteznem hogy miért nem akarok 150 napot itt ledolgozni (a zöld kártya átvétele után Amerikában kell maradnom egy meghatározott ideig, nem igazán szeretnék csak azért átutazni a fél világon hogy 150 napnyi munkát itt teljesítsek aztán menjek is vissza és úgy általánosan: Ott egyetemre fogok járni, kialakítani az életem és nem fog beleférni az hogy én még itt éljek egy/másfél évet csak hogy munkát találjak és ledolgozzam azt a félévet, pláne nem az ottani tanulmányaim mellett), és sokkal inkább választanám a "kifizetős" opciót -hisz erre készültünk.

Tudom írta a második linkelt cikk hogy ez felfüggeszthető ha külföldön tanulunk tovább, de a probléma így csak késleltetve van nem megszüntetve -ha jól értem akkor még kötelezettségem van akkor is ha kinn lediplomázok, hisz itt abbahagytam az egyetemen való tanulást (de szóljatok ha tévedek).

A helyzet felfestése után itt a kérdés: Mi a büntetés ha nem dolgozzuk le azt a 150 napot? Gondolom nincs okom félni szabadságvesztéstől, de azért jó lenne tudni hogy mennyibe is fájna a "függetlenségem" ha maradok egy második félévet is az egyetemen.


A válaszokat előre is köszönöm!


(Így utóhangként megjegyzem hogy olyanok akik pocskondiázni akarnak mert itthagyom az országot vagy csak visszakérdeznek részletekre és nem segítenek inkább ne kommenteljenek -biztos ti se örülnétek ha egy nektek fontos kérdésre olyan válaszok kerülnének amivel nem kerülsz előrébb.)



#egyetem #munkakötelezettség #egyetem félbehagyás #150 nap munkakötelezettség #egyetem munkakötelezettség
2020. okt. 12. 17:43
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!