Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitellel megéri belevágni...

Diákhitellel megéri belevágni egy egyetemi képzésnek?

Figyelt kérdés

Vegyük azt alapul, hogy amit tanulsz, abban biztos, hogy lesz állásod.

A diákhitelt pedig nem azért veszed fel, hogy a megélhetésed stb biztosítsd, hanem "csak" az egyetemi félévek árát.


2020. okt. 16. 21:08
A kérdező szavazást indított:
Nem.
Csak, ha amúgy már most el tudod tartani magad egyedül.
Max 2M diákhitelig.
Max 5M diákhitelig.
Max 8M diákhitelig.
Max 10M diákhitelig.
12 szavazat
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Jó, még vegyük azt is, hogy szeretnéd ezt csinálni. :)
2020. okt. 16. 21:34
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Olyan kamata van, hogy ha nem kezded el fizetni már az egyetemi évek alatt, megöregszel, mire visszfizeted. Én 2 millióra 3,3 milliót kell visszafizessek.
2020. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Véletlenül beküldtem:

... pedig előtörlesztek is. A kamat hozzáadódik a tőkéhez, az első évben csak a kamatokat fizettem. Hiába keresel jól, ha lakást nem örökölsz, akkor az albira majd elmegy a fizetésed. Ha meg van hol laknod az egyetem alatt, simán kijössz az ösztöndíjakból, diákmunkákból. Tandíjra felvenni meg a legnagyobb baromság. Ahová nem kerülsz be a pontszámaid alapján, úgyse fogod elvégezni soha.

2020. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%
Ez nem igaz! Miért ne végezné el? Amúgy elvileg ha születik két gyermeked, akkor a felére csökken a hitel, ha pedig három, akkor eltörlik. Tudom, erre nem lehet alapozni, és ne is ez legyen a kiindulópont. Csak szerintem egy jó lehetőség a diákhitel, ha függetlenedni szeretnél.
2020. okt. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

A tandíjra felvehető diákhitel 0% kamatozású... a szabad felhasználású is csak 2%-os kamatozású, így bármely piaci személyi kölcsönnél jobb.

Szerintem megéri, de csak akkor, ha elvégzed a képzést!

2020. okt. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

“Ahová nem kerülsz be a pontszámaid alapján, úgyse fogod elvégezni soha.”

Marhaság! Nem kerültem be államira jogra, mert 472 volt a ponthatár. Summa cum laude végeztem és nagyon jó munkám van..

2020. okt. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
5: ja, hitelre járni az egyetemre, aztán meg munka helyett szülni fiatalon, és nem visszafizetni a hitelt. Aki meg dolgozik a megszerzett tudásával, az fizesse vissza a kamatos kamatot. Gyönyörű életcél.
2020. okt. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Saját példa. Diákhitelből jártam ki a BGE marketing szakot. Úgy emlékszem, 1 millió diákhitelt vettem fel (ebből fizettem ki a tandíjat), de mai áron ez 2 millió lenne (a teljes képzés tandíja). Persze ez elég sok pénz, de ha lesz munkád, 2 év alatt visszatörleszted.
2020. okt. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nincs több állami félévem (vagyis a képzés felét fedi le az állami féléveim, a másik felét kellene diákhitelből fedeznem) szóval nem a pontszámaimmal van a bibi, ráadásul ezen a szakon van hogy magasabb a fizetős pontszáma (államin kezdeném, ugye)

Az a baj, hogy olyan egyetemet végeztem el, amit nem szerettem szülői nyomásra. Most ebben dokgozok, de szenvedés az egész, tanulni is rossz volt, de a szüleim ragaszkodtak hozzá. Már elköltöztem tőlük, gondolkodom a váltáson, hiszen kb 65 éves koromig kellene dolgoznom, és addig van bőven még idő...

2020. okt. 17. 07:45
 10/18 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Én most vagyok az első gépész mesteres félévemben államin ami a 12. támogatottam. Előtte gépész bsc 9 állami és másik mérnöki msc 2 fizetős(ide vettek fel) majd 2 állami.

Februártól meg fe fogom venni a diákhitel2-t. Számoltam a visszafizetéssel és előbb szeretnék egy lakást is hitelre venni meg ezt a diákhitelt(mellette dolgozom).

Érdemes belevágni ha van miből visszafizetni. :)

2020. okt. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!