Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi beadandó dolgozat...

Egyetemi beadandó dolgozat elfogadható így?

Figyelt kérdés

Az egyik tárgyat beadandóval lehet teljesíteni. Szabadon választható, nem annyira vészes, a tanár is jófej. A beadandóba ha pl. HVG cikkre hivatkozok egy állítás alátámasztásánál az elfogadható? Vagy ilyen online hírportálokra inkább ne hivatkozzak?

Illetve személyes tapasztalatot, saját véleményt szabad belevinni egy adott témába, vagy szigorúan a tényekre hagyatkozzak?



2020. okt. 18. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
97%

Én a HVG cikket hanyagolnám, bár ez tárgytól függ. De inkább nem, mint igen.

Saját tapasztalat...hát, ez nagyon függ a tárgytól. Nekem van olyan beadandó, amiben leírtam a véleményemet, tapasztalatomat. De olyat is írtam, amiben a legtöbbet a szakirodalom tette ki, és igazából a saját vélemény csak a tanulság levonása volt.

2020. okt. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
97%

Bár nem ismerjük a témaválasztást,én is azt mondanám hogy "hírre" való hivatkozás nem megbízható forrás.-Kivéve,ha a dolgozatnak a témája összefügg a médiák működésével.

Alap esetben,a forrás tanulmány vagy szak írás/publikáció legyen.

(Az én egyik beadandómnak 1,5 oldal volt a forrás listája...)

Egyébként,az értékelésbe beleszámít a "kreatív" forrás feldolgozás is. :)

2020. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!