Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az mennyire baj, ha a magyar...

Az mennyire baj, ha a magyar érettségin "klasszikus" helyett "reneszánszt" írtam?

Figyelt kérdés

2020. őszi magyar középszintű érettségi.

Az egyik vers Berzsenyi Dániel műve volt. Az elején még filóztam rajta, hogy hát reneszánsz nem lehet, mert az sokkal korábban volt, de valahogy nem mertem a klasszikust odaírni, mert abban nem voltam biztos, hogy mikor volt. Így annyit írtam, hogy reneszánsz jegyeket tartalmaz, reneszansz stílusú. Azt is beleírtam, hogy az ókori művészetek jellemzőit emeli be, mik kölcsönöznek a műnek ógörög jelleget... de így, hogy klasszikus, nem fogalmaztam meg, és a reneszánsz dolgot is beleírtam... Így mennyi pontlevonásra számíthatok? Ha minden egyéb klappol, és nagyon jó az esszém, kaphatok még maximális pontot?

Az a helyzet, hogy nem a saját iskolámban érettségiztem, nem tudom mennyire szőrösszívű a tanár.



2020. okt. 19. 15:04
 1/7 A kérdező kommentje:
egyébként az nem volt a feladatkiírásban, hogy nevezd meg a kort, vagy ilyesmi, hanem annyi, hogy műfai sajátosságok.
2020. okt. 19. 15:09
 2/7 anonim ***** válasza:
A két kor teljesen más, jellemzőiket tekintve is. Nagyon meglepődnék, ha egy magyartanár ezt elfogadná.
2020. okt. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké, nyilván, de ez pontvesztésben mennyit jelent?
2020. okt. 19. 16:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a javítókulcsot, elég konkrétan le szokták benne írni az esszék pontozását.
2020. okt. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez a terv, frissítgetem is az oldalt már egy ideje, de még nem tették ki a megoldókulcsot.
2020. okt. 19. 16:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Javítókulcs nélkül viszont ne várd senkitől, hogy megmondja a pontos pontokat.
2020. okt. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pedig reméltem, hogy van itt olyan jártas ember, netalántán tanár, aki ennyiből le tud vonni valamilyen következtetést...
2020. okt. 19. 17:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!