Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 18 éven felülieknek 30 óra...

18 éven felülieknek 30 óra után autómatikus kirugás jár az iskolából?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 18 éves vagyok és most kezdtem érettségis osztályba. Azt tudom hogy 30 óra igazolatlan óra után autómatikusan kikerülök a rendszerből és kirugnak. Most mondta a tanárom hogy akkor is gyűlnek az óraszámok ha mondjuk hiányzok és igazolom. Ez tényleg így van? Nem csak az igazolatlan órák számítanak?

2020. okt. 20. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez nem így van. Igazoltan egy bizonyos százalékot hiányozhatsz (nappali 30% , esti 50%) félévre levetítve. Ha ezt túl léped a félév végén, akkor osztályozó vizsgát kell letenned azokból a tantárgyakból, melyeknél elérted a zárójelben írt százalékokat.
2020. okt. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

18 éves létedre tanuld meg végre, hogy jogszabályoknak nem a gyk-n kell utánanézni.


"nappali 30% ... Ha ezt túl léped a félév végén, akkor osztályozó vizsgát kell letenned azokból a tantárgyakból, melyeknél elérted a zárójelben írt százalékokat."

Most akkor elerni e vagy túl lépnie kell ahhoz, hogy kötelező legyen vizsgázni? A jogszabálybol biztos, hogy egyértelműen kiderul, úgyhogy valamit nem jól irtal. Látod, kérdező, erről beszélek...

Egyebkent a 30 százaléktol nem kötelező, hanem kötelezhető. Nem ugyanaz. Kérdező, nekem se hidd el bemondasra, hanem keresd a hiteles forrást.

2020. okt. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!