Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell tovább csinálni...

Hogyan kell tovább csinálni ezt a számviteli mérleg feladatot?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kitöltöm az adatok alapján, de vannak olyan helyek ahova nem tudok mit írni. Azokat hogy számolom mi?

Itt a link hogy miket csináltam eddig:

[link]



[link]


2020. okt. 27. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Az ezer forintot nyugodtan elhagyhatod. Gondolom, hogy most kezdted a számvitelt, nem valószínű, hogy fogsz találkozni millió forintos mérleggel. (Ha elég nagy a cég, akkor kell millió forintban megadnod)


Azokat nem ellenőriztem, amiket kiszámoltál.


Ha az eszköz oldalon mindent beírtál, akkor összeadod a tételeket és beírod az A és B sorokba. Ahova nem volt infó (az üresekhez én sem találtam), oda nyugodt szívvel írj 0-t.


Ha megvan, összeadod az A, B, C sorokat --> Ez lesz az Eszközök összesen.


Az Eszközök összesen = Források összesennel, ezt is be tudod írni.


Most jön a csel. A cégnek mindig van jegyzett tőkéje, ha esik, ha szakad.


Megnézed, hogy jelenleg mennyit írtál D/II-D/VII, E-be, F/I-III és a G-be. (Legyél óvatos, hogy a kötelezettségek összesent ne add hozzá! Kapsz egy X összeget.


Megnézed mennyi az Források összesen és az X különbsége, ez lesz a jegyzett tőke.


És elvileg már egyezik is a mérleged


Remélem, érthető. :) Szólj, ha van kérdésed még.


(Gyorsan átfutottam, szerintem a Penzeszközök sort elírtad, de éjfél van)

2020. okt. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!