Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő megírni egy államvi...

Mennyi idő megírni egy államvizsga dolgozatot?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Jövő március,áprilisra lenne szükségem a kész dolgozatra, de nem igazán szeretném annyi időn keresztül írni, inkább egy rövidebb idő alatt minden szabadidőmet kihasználva írnám meg. A cím: Online játékok és chat szobák kínálta nyelvtanulási lehetőségek. Nagyjából a vázlat megvan,csak olvasnom kellene és a gyakorlati részhez összeszedni a dolgokat. Mit gondoltok, mennyi az a reális időtartam amely alatt elkészülhet, ha heti szinten legalább 15 órát tudok foglalkozni vele? Köszönöm szépen a válaszokat! (Kb 45-55 oldalról van szó)

2020. okt. 27. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy érted, szakdolgozat? Sok dologtól függ. Nekem 2 empirikus kutatást és két kutatási tervet kellett leadnom, amihez szinte csak angol nyelvű szakirodalmat használhattam fel.


Szakirodalmazással, adatfelvétellel és adatelemzéssel együtt összesen 4 hónap volt. Maga az írás talán 1 hét, de az már olyan volt, hogy körülöttem szétterítve minden forrásnak a lényege magyarul, az adatok már ábrán látszottak tesztenként, szóval csak össze kellett rakni és kapcsolatokat kellett keresni.

2020. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, hogy a nyers szövegnek 50 oldalnak kellett lennie nálam is
2020. okt. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

“ Nagyjából a vázlat megvan,csak olvasnom kellene és a gyakorlati részhez összeszedni a dolgokat.”


Vagyis “csak” a munka van hátra. :D


Nem tudni, te mennyire jól írsz. Aki nagyon jól és könnyen ír, annak ez a szakdolgozat 3-4 hét lenne. Aki kevésbé jól, annak 3-4 hónap...


A legjobb, ha hozzákezdesz most gőzerővel, és így karácsonyra készen leszel.

2020. okt. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem érdemes az utolsó pillanatra hagyni, inkább legyen meg előbb mint később. A másik meg hogy utólag derül ki sokszor hogy még ez is kéne meg az is kéne és mennek a hetek.
2020. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nagyon örülök, hogy annak idején időben nekiálltam (február végén kellett leadni, szeptember végén már elkezdtem), rengeteg dolog menet közben derült ki, pl még kellene néhány forrás, a konzulensem sem volt 24/7 elérhető, volt hogy elküldtem neki a dolgozatot és egy héttel később reagált, hogy mit vegyek ki és mit rakjak bele. Ezzel te sem tudsz kalkulálni. Plusz nekem a szerkesztés marha sok idő volt, persze a finom korrekciókban a szakdolgozat.hu segített, de a főbb dolgokat nekem kellett megcsinálnom és bizony ott szembesültem vele, hogy fingom sincs a wordről. Nagyon necces, ha utolsó pillanatra hagyod, hiszen vannak tőled független dolgok is.
2020. okt. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!