Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam őszi...

Hogyan vegyem rá magam őszi szümet alatt a tanulásra, ha a szünet után egyből 4 TZ-t írunk, felelünk minden órán, de egyszerűen nem megy?

Figyelt kérdés

Full új anyagokat adtak le az utolsó szünet előtti órákon és jelentették be, hogy szünet után TZ. Egyáltalán közöm sincs a témákhoz.

Irodalomból mitológia meg minden ilyesmi, amivel ki lehet kergetnia világból, nyelvtanból érteni sem értem, hogy mit kéne megtanulnom.

Töriből egy félkész jegyzetem van, amivel nem tudok mit kezdeni, mert a tanár hadar és még pösze is, tehát esélye sincs az osztálynak leírni valami értelmeset.

Föciből vulkánok, kőzetek a téma, ismételten utálom.


3 napom van ezt mind megtanulni, de nem megy. Semmi motivációm nincs. Most jöttem uj suliba, mert az előző semmit sem ért, itt meg úgy érzem, hogy muszáj teljesítenem, holott ezt senki sem várja el.



2020. okt. 28. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Hát, megértelek. Esetleg egy osztálytársaddal nem tudsz együtt tanulni (nem személyesen, hanem skype vagy hasonló eszközzel)? Együtt valahogy könnyebben megy. Ha jófejek a szüleid, ők is segíthetnek, engem anya egy párszor kisegített, ha motiválatlanság miatt elakadtam valamivel. Nem tudom, hogy tényleg érdekelte-e minden témakör, vagy csak jó színész, de az ő motivációja átragadt rám is, mikor együtt tanultunk.
2020. okt. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Osztálytársaim fogalmam sincs hogyan, de midnegyik nyaral. Egyáltalán nem tanulnak.


Szüleim közül apukám dolgozik, anyukámmal meg olyan rossz a kapcsolazom, hogy ha megszólalok már megpofoz, mert neki nem tetszik valami, amit éppen 2876 nappal 4 órával és 53 perccel ezelőtt mondtam.


Testvérem nincs, nagycsaládon belül pedig mindenkinek van jobb dolga, mint velem nyűglődni.


Tehát ezen a téren is meg vagyok lőve.

2020. okt. 28. 14:27
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Na, a nyávogás már jól megy. Akkor most kezdj neki tanulni!


A témakörök adottak, a gép a kezedben, rákeresel, elolvasod. Persze, minden tanár hülye, mindegyik direkt kiszúr veled, sejpítenek és hadarnak, hogy ne tudj tanulni és neked brühühü senki se segít, de hát a kemény kis életed már csak ilyen!


Azért ha faszit / csajt kéne találni, csak menne a neten :D csak a töri témakör nem jön elő sehogy se, mi? :DDD

2020. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Ezek mind olyan tárgyak, amiből van fent a neten millió kidolgozott tétel, csak utána kellene nézni.
2020. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első válaszlónak, neked ment a zöld pipa, a másik kettőnek pedig a piros jelecske.

Valahogy rávettem magam a tanulásra, beosztottam, hogy mit-mikorra hagyok.

Valami még mindig nem stimmel mert amikor máskor megtanulok valami húsz oldalast tételt 10 perc alatt tökéletesen,akkor ezt a 2 sort most miért fél óra alatt sikerült csak, de ez is több mint a semmi.

2020. okt. 28. 15:10
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
Tipikus dedós tini hozzáállás. Te vagy a lusta fsz, de pontozz le mást, aki ezt ki meri neked mondani :D hjaj de idióta a legtöbb kistini, mindig elfelejtem :D :D
2020. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
Azért fél óra 10 perc helyett, mert itt fórumozol tanulás helyett... pontozz le! :P
2020. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem itt fórumozok, csak az egyes témakörök között hagyok ülepedési időt és szünetet magamnak, addig pedig feljöttem az oldalra.


Másrészt fél óra tanulás egy olyan embernek, aki mindig megélt abból, hogy figyelt órán és ebből következett az, hogy kitűnő volt, na annak ez a fél óra nagyon sok.

Tehetek én arról, hogy ha figyelek órán és értem az anyagot, abból tudni fogok mindent? Nem. Szóval legyél szíves inkább a saját gondjaiddal foglalkozni, mintsem tönkretenni egyesek lelkivilágát.

2020. okt. 28. 15:53
 9/12 anonim ***** válasza:
5%
:D te? Nem. Te semmiről soha nem tehetsz :))))) Oda írok, ahova akarok. Mindenki a saját lelki világára vigyázzon! ;)
2020. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, ne foglalkozz velük. A saját nyűgjeiket akarják úgy enyhíteni, hogy téged pocskondiáznak. Szerintem egyáltalán nincs szükséged rá most, hogy rosszabbul érezd magad ahhoz képest, ahogy már most érzed magad.


Ha rosszkedvű vagy és utálod az anyagot, úgy lassabban megy sajnos (ennek biológiai háttere van, a vidám hangulat hormonjai a tanulást is segítik). Szóval próbáld meg valahogy fölkelteni magadban az érdeklődést. Ehetsz egy kis csokit is, attól ugyanúgy elkezdenek termelődni ezek a hormonok, de hosszú távon rossz megoldás, és ha túl sokat eszel, az alvásba is bezavar, pedig az alvás nagyon fontos része a tanulásnak.


Lehetőleg ne a neten kezdj nézelődni, az nekem sosem vált be. Legfeljebb úgy, hogyha ami anyag megvan, azt már megtanultad, akkor próbáld kitölteni a réseket. De először érdemes a tankönyvet átbogarászni, gyakran érthetőbb, mint ahogy a tanár magyaráz.


Azon is gondolkodj el, hogyha ennyire bénák ezen az új helyen a tanárok, akkor mégse ez a suli az ideális neked. De inkább csak a TZ-k után kezd el rajta gondolkozni, akkor más színben látja az ember a dolgokat.

2020. okt. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!