Velem van a gond?

Figyelt kérdés
Idén jelentkeztem a BME-VIK villamosmérnöki szakjára, a középiskolában emelt matek (71%) illetve közép informatika (94%) érettségi kimenetetekkel végeztem, amelyekből bemenet lett. Így összeséében 425 pontra tettem szert, mindig is érdekelt a matek és az informatika világa illetve a fizika is felkeltette az érdeklődésemet, ezek alapján választottam a villamosmérnöki szakot meg, persze rokonaim körében is elterjedt így bátorítottak. Nos fizikából sose volt ,,jó" az oktatás a gimnáziumba, ahova jártam így kissé elment tőle a kedvem de egy nagyon jó előadónak újra felcsillantotta a fizika szépséget, de adódnak bőven hiányosságok, amelyeket próbálok pótolni. Most így a zh időszak közepette eddig mondhatni egész jók (3 vagy 4-esek) de olyan áron, hogy a heti 3x1óra edzőtermen kívül semmit de semmit nem csinálok csak tanulok, hétvégén és pénteken lelkiismeretfurdalásom, ha éppen nem tanulok. Matekból nagyon magas és komplex szinten tanultam, nyáron előkészítőn is voltam így kb semmi készüléssel lett meg a zh közepesre. Így fordíthattam ezt fizikára meg programozásra. Őszintén szólva qva hülyének érzem magam itt a többiek mellett, kolis vagyok mondjuk lehet ez közre játszik, hogy ide a ,,magas pontszámosok kerültek be", igazából engem nem nagyon érdekel az elektronika és társai, de viszont a Digitet szeretem, programozást is matekot tárgyakat is, sokat gondolkodom, hogy esetleg a gazdaságinformatikus, ami ezek ötvözete de valahogy mégiscsak érdekel a hardveres része is a dolognak. A hülyés részhez visszatérve azt értem, hogy azt hittem magamról, hogy valamelyest egész jó képességekkel rendelkezem mondván az érettségik alapján, de itt mindenki ledfákat építget, forrasztópálkákat terveznek/kiviteleznek, random mikrokontrolleres eszközöket,OKTV, ÁSZÉV... én meg egy egyszerű tranzisztort se tudom mit csinál. Velem van a baj? Egyszerűen nem tudom jó helyen vagyok-e..Lehet, hogy ez nyavajgásnak hangzik de jól esett leírni

2020. nov. 1. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
A büfészakokon van olyan, hogy a vizsgaidőszakban a Duna parton üldögélünk. Egy komoly, reál szakos egyetem megdolgoztatja az embert. Ne az amerikai filmekből indulj, hogy ott mindenki piál meg bulizik főiskolán (ami ott a gimi elnevezése), egy mérnöknek komolyan meg kell dolgozni a diplomájáért. Ez van.
2020. nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki gimiből jön, az így szokott járni. A végére, ha számvetés készülne, alighanem kiderülne, hogy neki az egyetem emiatt 2-3 %-al nehezebb volt. Nagy kaland.
2020. nov. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Barney96 válasza:
79%

425 pont itt amúgy átlag alattinak számít. Nekem se volt sokkal több anno és nekem is időbe telt amíg belerázódtam. A mérnöki diploma egy nagyon jó alap a munkaerőpiacon, de ennek természetesen ez az ára.


Ha tényleg olyan jók a képességeid, akkor idővel beleszoksz. A tanulás nem lesz sokkal kevesebb, de gondolom 5-6 féléven keresztül kibírod ezt a 2x3 hónap spártát :) ha meg nem jön be, akkor váltani kell.

2020. nov. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan éreztem, ezek miatt ne add fel! Ez a szak kemény, addig örülj, amíg van kedved és időd elmenni edzeni mellette. Majd megtanulod a tranzisztort is, 3. félévben. Ráérsz még mikrokontrollert programozni 5. félévben is. Gazdinfóra meg mehetsz MSc-n is, ha nagyon akarsz. Én amúgy 445-tel mentem, mindig a jobbak között voltam, de ennek ellenére sokszor éreztem magamat butának. Amúgy idén végeztem, és jelenleg dolgozom a szakmában, és egész jó a fizetés, baráti a munkahely is. Szóval, kitartást!
2020. nov. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia sorstars en is pont elsoeves villanyos vagyok a bmen😂 en is allandoan hulyenek erzed magam es aki nem imscs az sztem kb mindenki, de hajra ne add fel:))
2020. dec. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első 1-2 év gimi után sajnos ilyen, bírd ki, később jobb lesz. Nekem is az volt a nagy szívfájdalmam, hogy egyetem előtt még kb. pákát sem fogtam a kezembe (nem gondoltam rá, hogy kellene), de aztán elkezdtem ilyen dolgokkal foglalkozni és sokat fejlődtem. Írtad, hogy kolis vagy, menj el a SEM-be (ha majd lehet), beszélgess sokat a többiekkel, rengeteget lehet ott tanulni. Találd ki, hogy mit szeretnél megépíteni (kezdd valami egyszerűbbel, ledvillogtató, egyszerű erősítő, Arduino-s dolgok stb.), keress róla videókat, leírásokat, aztán állj neki. Ilyen projektekkel lehet a legtöbb gyakorlati tudást szerezni, aztán majd idővel rájössz, hogy "jé, ezt tanultuk jelekből, elektronikából stb". A tárgyak miatt pedig ne aggódj, az első két év tudását nem válthatod egyből készpénzre, időnként érezheted úgy, hogy még mindig nem tudsz semmit, de utána fokozatosan értelmet nyer majd, amit addig tanultál.
2021. jan. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!