Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő mire valaki fogorvo...

Mennyi idő mire valaki fogorvos lesz?

Figyelt kérdés
2020. nov. 1. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
5 év az egyetem.
2020. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5 év fogorvosi egyetem + 2-3 év szakképzés.
2020. nov. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

5 év az egyetem, de a hallgatók 5-8%-ka tudja elvégezni 5 év alatt.


Én például képtelen vagyok csak a tanulással foglalkozni, és 4. évem már sajnos, de még csak most végzek a második évvel.

Ebben benne volt 1 év csúszás, mert minden tárgy mindenre épül, tehát ha 1 kötelező tárgy nincs meg, biztos az 1 év csúszás.

Illetve 2x fél évet passzíváltam, mert kikészültem a stressz miatt.


Sokszor azt éreztem, hiába a belefektetett munka, vizsgán mintha más tantárgyról lett volna szó, amiről nem is hallottam.

Illetve a tandíj évi 2,7 millió ft, mellette muszáj felvennem a diákhitelt is, mert nagyon drágák a könyvek, koliba nem vesznek fel, szobát bérelek Bp-en, de az is egy vagyon.


Tehát 4 év után ott tartok, hogy 2 évnyi állami támogatott év, ha nem diplomázok le, vissza kell fizessem, plusz 2,9 millió ft diákhitel 1, plusz 1 év diákhitel 2, mert áttettek fizetősre a rossz tanulmányok miatt, újabb 2,7 millió ft hitel.


Így ott tartok, hogy legjobb esetben is, ha sikerül innentől csúszás nélkül befejezni, és harmadév végén visszavesznek államira, akkor is 5,4 millió ft 0%thm-mel, plusz 5,9 millió ft 2%thm-mel.


Mellé jön az a tény, hogy az utolsó évemre már nem tudok felvenni diákhitelt, így addig elő kell teremtenem vagy spórolnom az egy évnyi megélhetésemet.


Szóval, ha sikerül elvégeznem, kb 11-12 millió ft adóssággal kezdem az életem kb 30 évesen.


Ha nem, akkor nincs B tervem, és az állami támogatott évek is jönnek mellé. (Tehát muszáj letolni, bármi is lesz)


A keresettel tisztában vagyok, és a diákhitelt is arányosan vonják, így onnantól jó életem lesz remélhetőleg, de ez az egyetemi élet szörnyű.

Nem tudom szebben kifejezni magam sajnos.


A hallgatóság többsége amúgy 6 év alatt végzi el az 5 éves egyetemet. Én sajnos legjobb esetben is 7 év alatt fogom.

2020. nov. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdekes, az én csoportomban senki nem csúszott csak egy abbahagyta így negyed évre... Meg hozzánk se került le senki, és ismerősök csoprtjából is egy lekerülőről hallottam....Azért el lehet végezni a keretidő alatt ha nem stresszeléssel töltöd az időd meg azon kattogással, hogy mennyit vissza kell fizetni, hanem tanulsz.
2021. febr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!