Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A törit nem tudom megtanulni,...

A törit nem tudom megtanulni, mit csináljak? (IDÉN ÉRETTSÉGI)

Figyelt kérdés
Mindent remekül megtanulok, angolból és németből most tettem emelt érettségit, e két nyelvből van c1-em, magyar fakton vagyok és imádom, matekon közepen vagyok, azt is szeretem, érettségire készülünk már, minden megy. De a töri egyszerűen olyan szinten taszít, olyan szinten NEM érdekel, hogy az már egy olyan undorba megy át, hogy azt nem tudom leírni. Nem tudom megtanulni, rendszeresen ketteseket, hármasokat írok. Van olyan tippetek, amivel legalább egy 3-4-es érettségit ki tudnék préselni magamból? Tanuláson kívül, mert hogy a törit hiába tanulom, nem tanulom igazán, nem megy a fejembe.

2020. nov. 2. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elmondok egy nagy titkot: nem lehetsz mindenből kitünő, a legügyesebb, legjobban tanuló, stb. Emberek vagyunk, nem mehet minden tökéletesen.


Annyit tudsz tenni, hogy tisztességen olvasod a könyved, jegyzeteidet, nézed az Érettségi nevezetű sorozatot, írod a tételeket és közben használod a térképet. Lehet, hogy most úgy érzed, hogy nem is tudod, de később érettséginél biztosan előfog jönni. Amikor szükséged lesz rá akkor tudni fogok őket.

2020. nov. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kemény szenvedés árán tudsz csak jobb jegyet.ez ilyen
2020. nov. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy jó tanárral menne.
2020. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én most tavasszal érettségiztem törtiből(középszinten) és én is ugyanúgy utáltam a tárgyat meg magolni is. 4 év alatt semmit nem tanultam, az érettségi előtt pár nappal néztem Zanza TV-s töri videókat. Nem néztem meg az összeset de párat átfutottam. 4-es lett.


Igazából a töri érettségin a térkép és a források segítségével a kérdések nagy részét simán meg lehet jól válaszolni, esszét is össze lehet kaparni. Ne izgulj, menni fog!

2020. nov. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 😊
2020. nov. 3. 10:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!