Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországon meg tud élni...

Magyarországon meg tud élni egy pszichológus?

Figyelt kérdés

Pszichón szeretnék továbbtanulni, viszont rengetegen le szertenének beszélni erről a pályáról, mert hogy elvileg nem tudnak megélni a pszichológusok itthon. Nincs rájuk kereslet, nem tudják őket megfizetni stb...

Ez mennyire igaz?



2020. nov. 4. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Igaz.
2020. nov. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Hogy ne tudna megélni.
2020. nov. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Na most hallottunk eddig ket teljesen eltero velemenyt, indoklas nelkul. Hogy tudja ebbol meg a szerencsetlen kerdezo hogy mi van?
2020. nov. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Én tanultam pszichológusnak, végül nem mentem mesteree és az alapszak után műszaki pályára váltottam (nem az anyagiak miatt elsősorban, én a végére rájöttem, hogy nagyon nem fog menni az emberekkel való munka, hiába érdekel a működésük - egyszerűen nem vagyok az az alkat). Nagyon bánom, hogy nem ez volt az első döntésem, de még így is szerencsés vagyok fizetés és álláskeresés szempontból a velem együtt végzett (velem ellentétben tdk-zott, alapszak alatt is melózott) évfolyamtársaimmal szemben.


Szervezet és munkapszichológia szakirányon relatíve jól megélnek az ismerőseim. Ott a 2-300-as nettó bér sem lehetetlen.


Kognitív szakirányon megosztó a társaság. Aki kutató, annak silány a bére, aki tanult mellé programozni és adatelemzést, az képes megütni magasabb béreket. De közülük sokan egy az egyben váltottak és data analystként vagy hasonló poziban kezdtek el dolgozni, nyilván az annak megfelelő, jó bérekkel.


A klinikai szakirány meg... Pff. Mesterszak után még tanulnak saját zsebből éveket, magánpraxis egy ideig még kizárt... Aztán kapják a közalkalmazotti béreket. Sokan nem is jutnak el a magánpraxisig, mert ahhoz komolyabb végzettség kell, amit meg már nem ingyen adnak.


Mellé pedig telített a szakma nagyon.


Olyan kicsit ez, mint a tanári. 5 év után leszel valaki, de a továbbképzéseknek sosem lesz vége. Magánban jól kereshetsz, de ott sem vállalhatja az ember a végtelenségig túl magát... És nehéz oda eljutni. Államiban meg... Hát finoman szólva szar. :D

2020. nov. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Egy pszichológus csak akkor követhet el nagy hibát, ha nem állapít meg semmilyen bajt.

Ezt egy nagyon bölcs orvos bagoly mondta.

Szóval meló az mindig lesz

2020. nov. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Meló lenne, csak a fizetés gyatra. Én is programozásra adtam a fejem, ahogy a 4-es írja, a kognitív szakirány érdekelt, de éhenhalós, sajnos. Lehet, hogy magasak az óradíjak, de Bagdybanda és néhány klinikai szakpszichológuson kívül nem sokan élnek jól meg belőle. A valóság az, hogy rohadt sok mesterképzéses pszichológus rohangál a szabad piacon, és ahova kell az az iskolapszichó például, ahol a fizetés a nullához tendál, meg a céges szervezetpszichológusok, de 300 felett nagyon ott sem kell álmodozni.


Szóval igen, kifejtettem az első válaszomat.

2020. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Pszichológusként dolgozom, szoc. szférában, emellett van pár magánkliensem meg egy pályázatban is foglalkoztatnak. A nyolc óránál néha többet dolgozom, de munkaidőben szakképzést is csinálok. Nettó 350 körül keresek most.

Klinikai szakképzéssel úgy kapsz szakorvosi fizut (és ezt mostanában emelték meg milliós nagyságrendre), hogy nem kell ügyelned éjszaka meg ilyesmi. Szerintem meg lehet ebből élni. Persze ahhoz le kell húzni pár évet még kevés pénzért, de szakmailag is szükséges még az egyetem után ez a plusz négy év.

Ha magánrendelést akarsz, akkor meg 10ezer/óra egyéninél 12,5 ezer/másfél-két óra család/párterápiánál, mert ott párban kaptok 25 ezret/alkalom. Egy nap mondjuk számolj négy klienssel, az még bírható. Persze adóznod kell valamennyit, meg helyet fizetni, de ha beindul a szekér, kiszámolhatod, hogy fog jutni kiflire.

2020. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

"...ha beindul a szekér"


Összeadnád nekem, hogy mennyibe kerül a klinikai szakképzés plusz egyéb módszerspecifikus képzés mire odaérsz, hogy kinyithatsz egy ajtót a magánpraxisodban? Aztán hogy hány 4-5 ügyfeles napot kell tartanod, hány hónapon keresztül, mire legalább nullára kijössz?


Szép ez, értem én, csak sajnos a nagy átlagot nézve 10 év tanulás alatt érsz el egy olyan pontra, ahonnan kb. még 5-6 év, mire a tandíjat számolva nullára kijössz. Más téren 15 év alatt karriert futsz be. Itt meg?

2020. nov. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek az uccsoval.

En 1.5 evig dolgoztam Magyarorszagon pszichologuskent garantált berminimumert. Mellette kepzodtem de nem sajat penzbol am mert arra ugye nem volt. Egy ket pályázatot en is vállaltam igy volt havi +25-30 ezer bevetelem de ez is csak az utolso fel evben. Na hat ebbol nem lehet ami klinikai szakkepzest fizetni. Magánrendelést meg nem inditasz csak úgy a semmire kell legalabb a öt ev egyetem plusz egy modszerspecifikus kepzes (megint szazezrek) meg honlap meg rendelo meg adozol ebbol meg ja es a szupervizio se maradjon ki. Szoval olyan 7 ev utan eljutsz arra a szintre h egy normális kezdofizut megkeresel sok szülői segítséggel. En kijottem kulfoldre dolgozni. Szerencsére a vegzettsegemnek megfelelo munkat vegzek es jol keresek. Talan egy ev mulva inditok maganpraxist. Igy 30 evesen kezdek sajat labra allni. Őszintén nem ismerek olyat akj velem együtt vegzett volna aki erre hamarabb lett volna kepes. Akik hamarabb kezdtek el maganozni sokszor a semmire rendeltek meg mesterdiplomas hallgatokent ami nekem etikailag nem fert bele.

2020. nov. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%
tehát ha mester végeztével van egy módszerem és helyszínem ahol vezethetek órákat belőle akkor az rendben van?
2020. nov. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!