Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitel Plusz felvételre...

Eboshi kérdése:

Diákhitel Plusz felvételre jogosult vagyok?

Figyelt kérdés

Diákhitel Pluszt kell felvennem. Minden kritériumnak megfelelek, egyedül azt nem tudom eldönteni, hogy van-e:


"A jogosultságon túl fontos feltétel még, hogy saját névre szóló belföldi bankszámlával rendelkezz és ne legyen korábban kötött és még hatályban lévő Nyelvtanulási Diákhitel szerződésed vagy Diákhitel Plusz szerződésed, illetőleg semmilyen, a Diákhitel Központ felé fennálló lejárt hallgatói hiteltartozásod (korábban kötött Diákhitel1, Diákhitel2 vagy Nyelvtanulási Diákhitel)."


Semmilyen korábban kötött Diákhitel? Namost én egyetem 1. és 2. szemeszterében felvettem a szabadfelhasználásút, a Diákhitel1-et, de azóta már sikeresen rendeztem az összes tartozást, előtörlesztettem, jelenleg semmilyen nincs folyamatban.


Most mit jelent az idézett szöveg második fele? Az én esetem lejárt hallgatói hiteltartozásnak minősül?


Két napja keresem a netem, eredménytelenül.



2020. nov. 8. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lejárt DH tartozásod nem lehet. Ha törlesztetted, akkor minden rendben.
2020. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Szövegértésből bukták?


Ha törlesztetted a korábbit, van fennálló tartozásod???

2020. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezekkel a fogalmakkal nem vagyok tisztában. Számomra a lejárt azt jelenttette, hogy már lezárt az egész ügy. Persze, nyilván úgy logikus, hogy ne legyen egy aktív hiteled, hanem mentes legyél és annyi. De azon akadtam fenn, hogy most fennálló vagy lejárt????


Amugy köszi a "kedves" választ te barom! :)

2020. nov. 8. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!