Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség! Hogy tanuljam meg...

Segítség! Hogy tanuljam meg az emelt matek tételeket?

Figyelt kérdés

Az írásbelim kábé közép-jó lett, így egy nagyon jó szóbelivel tudnék még jócskán pár százalékot feltornázni.

Nem azzal van a bajom, hogy a konkrét definíciókat, tételeket nem tudom megjegyezni (bár pár nehezebb tételnél ez is okoz gondot), hanem főleg, hogy megjegyezzem milyen definíciók vannak. Pl. a gráfoknál van vagy 10 definíció, amit ki szeretnék mondani, de hiába tudom magát a definíciót, ha nem jut eszeme, hogy igen, EZT kéne mondjam... Hiába tudodm magát a tételt, ha ott helyben nem jut eszembe, hogy ez is a témakörhöz tartozik, akkor mindegy...

Mit csináljak? Olvassam át sokszor elejétől a végéig? Próbáltam felmondani magamnak, de lehet kicsit türelmetlen voltam, és kb kétszeri átolvasás után akartam egyből, amikor még nem is állt össze a dolog... Mit csináljak, hogy megmaradjanak a fejemben? Nem vágom ezt a magolás dolgot...



2020. nov. 9. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért, mert nem magolni kell!

A hiedelmekkel ellentétben a tételeket sem magolni kell (legfeljebb, ha hülye vagy hozzá). Ha tudod a tétel jelentését, akkor azt le is tudod fordítani a matematika nyelvére. Például;

tudod, hogy tetszőleges gráfban a fokok fokszámának a fele az élek száma. Tehát ha egy n csúcsú gráfban a csúcsok fokszáma k1;k2;...;kn, akkor

n

sum(ki) / 2=e,

i=1

ahol e az élek száma.


Ennyi. A formai részt nem fejből írtam. Persze a megfelelő megszorításokat is oda kell írni, azt most megspóroltam.

2020. nov. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nekem inkább azzal van a bajom, hogy precízen kimondjam a definíciót. Mert hiába tudom magát a definíció értelmét, úgy érzem ahhoz, hogy szépen körülírva tudjam elmondani már be kell vágjam, érted. Nem azzal van a bajom, hogy nem tudom, hogy a gráfban a fokszámok összegének a fele az élek száma, hanem, hogy ez hogy jusson ott per pill eszembe.
2020. nov. 9. 09:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, értem.

Ezt csak gyakorlással tudod elmélyíteni. Minél többet foglalkozol vele (nem magolva), annál nagyobb a valószínűsége, hogy eszedbe fog jutni.

2020. nov. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a választ.
2020. nov. 9. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!