Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tapasztalatok az írásbeli,...

Tapasztalatok az írásbeli, szóbeli felvételiről? (8.osztály)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nyolcadikos vagyok, nemsokára felvételit kell írnom, utána pedig szóbeliznem is kell majd. Nincs egy ismerősöm sem, aki tudna mesélni a felvételiről, ezért jöttem ide. Esetleg aki már túl van rajta, tudna mesélni a felvételiről? Úgy minden érdekelne, tényleg semmit nem tudok.


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. nov. 9. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Reggel gyülekezett az évfolyam az aulában. Be voltunk osztva tantermekbe, egy ember egy pad. Megkaptuk a lapot. Akinek wc-re kellett menni, annak addig le kellett adnia és feljegyezték, mikor ment ki, mikor jött vissza. Azt hiszem, a magyar volt előbb, utána kis szünet és adták a matekot. Utána lehetett hazamenni.

Ennyi, nem volt semmi extra.

2020. nov. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

felvizsga.eu

gimiskola.nhely.hu

2020. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Közhely, de egyáltalán nem olyan nagy dolog, mint amilyennek beállítják. Én is nagyon féltem tőle, de utólag már nem értem, miért. Oldd meg az előző évek feladatsorait, lehetetlen, de próbálj meg nem rettegni és hajrá.


Nem tudom, mit mesélhetnék, mire vagy kíváncsi, de kérdezz és válaszolok

2020. nov. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia 👋

Èn 9.-es vagyok. Nem ismerek embert aki nálam jobban izgult volna, de nyugi mert nem olyan parázós, nekem a tanárok mindig mondták hogy ilyen nehèz olyan nehèz stb de egyáltalán nem.

A suliba beèrve ahová nekünk szülõvel kellet menni, a szülõlet külön hivták "szülõire", ès utána ott maradtunk mi diákok elmondtak egy - kèt dolgot, majd meg kellet keresni a neved, ès azt hogy melyik terembe vagy beosztva, bementem leültem, kb 15-en lehettünk mikor irtuk, olyan volt mint egy sima dolgozat az általánosban, az idõ hamar elment.

A szóbeli az kèsõbb volt, èn ettõl mègjobban fèltem. Mikor eljõtt a napja, ugyanigy meg kellet keresni a neved, az adott teremhez menni, ès ott kellet várni míg szólitanak, 2 felvètelizõ tanár volt ott ès megkèrdeztèk melyik szakra szeretnèk menni, nekem csak errõl volt szó, szerencsêmre a felvètelizõ tanárok közül a kedvesebbik lett az osztályfõnõköm.

Nem veszèlyes a dolog, rajtad van a nyomás, tudom, hogy ez által vesznek fel a közèpsuliba, de minèl jobban izgulsz annál rosszabb.

2020. nov. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bbmarta ***** válasza:
Szia! Ha megteheted, hogy válogatsz, akkor próbáld olyan gimiben írni, ahol erős a színvonal, mert bárki bármit mond, nem mindegy, hogy hol írod. Különösen a magyarnál a fogalmazás az, amivel nagyon le tudják húzni a pontszámot, mert az erősen szubjektív! Nekem az egyik gyerekem egy nagyon jó és erős gimiben írta meg, a második egy gyengébben, ahol úgy gondolták, hogy 70 pont bőven elég, hogy bekerüljön (mivel kitűnő volt, valóban ezzel is az ideiglenes lista 1.helyén volt), elég komoly kérelmet kellett írnunk, hogy felülvizsgálják...nem részletezem! Ami fontos: tényleg kezdj neki az előző évek feladatsorainak és javítsátok is ki (akár szülővel, idősebb tesóval), mert a megoldókulcsok a feladatsorokkal együtt fent vannak az OH honlapján pl.Minél több feladatsort oldasz meg, annál jobban kiismered magad a feladattípusok között és egyre gyorsabban és jobban fog menni! Először nem kell időre csinálni, de legkésőbb januártól tartsd be a 45 percet!1. a magyar felvételi, a szünetben egyél (vigyél magaddal csokit, ropit, szőlőcukrot, innivalót), igyál és ne a többieket kérdezgesd, hogy kinek hogy ment a magyar...inkább szívj egy kis friss levegőt, gondolom, nyitva lesznek az ablakok a vírus miatt. Arra is számíts, hogy valószínűleg maszkban kell majd felvételit írnod! Ha van még kérdésed, privátban nyugodtan írd meg! Jó lenne, ha osztályfőnöki órán is beszélgetnétek erről és kapnátok segítséget!
2020. nov. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!