Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak,ha nem tudok...

Mit csináljak,ha nem tudok leülni tanulni?

Figyelt kérdés

Orvosira készülök.Májusban akarok emeltezni. Újra kell írnom a bioszt és fizikát.Nyelvet is tanulok mellé,szeretnék angol b2 Társalkodó nyelvvizsgát. A baj az,hogy képtelen vagyok leülni és elkezdeni valamiért.Azért kell most csinálnom,mert tavaly lusta voltam és elcsesztem mindent.Most pedig félek ugyanott vagyok,mint tavaly,hogy november közepe,és még nem kezdtem el.Ami az angol nyelvvizsgát illeti október közepén próbanyelvvizsgáztam,az olyan 45% lett összességében.Úgy voltam vele januárra felkészülök,de már buktam 1 hónapot,mert azóta nem tudtam kinyitni a könyvet!!!!!!!!!Most van 2 és fél hónapom felkészülni,de olyan rosszul érzem magam.Miért nem megy??Mindig úgy vagyok vele,hogy másnap.Valaki tud tanácsolni valamit??Ja meg ugye szüleim járatnak különtanárokhoz,és rosszul érzem magam,hogy nem tanulok mellette otthon,és ezért fizetnek.Valaki segítsen,hogy tudnék leülni tanulni!!

Amúgy ezt a lemaradást belehet még hozni??19/F



2020. nov. 12. 00:48
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Az a baj, hogy az orvosira nem csak bejutni kell, hanem ott minimum 6 évig minden nap egész nap kell majd tanulnod. Ha nem vagy egy magológép, akkor nem neked való ez a pálya.
2020. nov. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
tanács kéne,hogyan tudnék végre egyáltalán neki kezdeni az egész tanulásnak.Elég volt ebből a nyomasztó érzetből,megőrülők!
2020. nov. 12. 00:54
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Erre nincs semmilyen trükk. Ha nem ülsz le, akkor nem fog menni. Kész. Ennél jobb motivációt senki nem fog adni.
2020. nov. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor azt kérdezem,hogy volt már valaki itt hasonló helyzetben,és akinek ezt sikerült végül leküzdenie?
2020. nov. 12. 00:58
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Én is küzdöttem ezzel majdnem mindennap. Elég volt el határoznom magam, hogy már pedig meg akarom csinálni így pedig mindennap leülök és kényszerből csinálom ha tetszik ha nem. Ezt csak így lehet. Viszont nem rossz indulatból, de szerintem felejtsd el az orvosit...
2020. nov. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is volt ilyen. Tényleg csak az elhatározás segít. Hogy meggyőzöd magad, hogy ha akarsz valamit attól a szaktól, akkor bizony le kell tenned a valagad tanulni.
2020. nov. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Hát itt vagy leülsz és csinálod vagy nem. Ahogy írták kényszerből, de ha most nem tanulsz akkor az orvosi még gazabb lesz. Elég drága egy félév én nem ajánlom, egy anatómia vizsgára többet kell tanulni mint erre a három dologra amit leírtál. Nagyon gondold át és válassz inkább egy könnyebb szakot.
2020. nov. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Tényleg csak az segít, ha leülsz tanulni. Amikor eszedbe jut, hogy tanulni kéne, akkor nem azt mond, hogy 20 perc, és nekiállsz, hanem egyből állj neki.
2020. nov. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Ezt executive/végrehajtó diszfunkciónak hívják, ami számos mentális betegség velejárója. Nekem ADHD-m van, és sajnos ugyanez a gondom nekem is, ha tanulásról van szó. Nincs rá trükk vagy technika... tényleg csak erőnek erejével kell megpróbálnod rávenni magad a dologra.
2020. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az segített, hogy kényszerítettem magam, hogy leüljek 15 percre tanulni. Úgy voltam vele, hogy ez az 15 perc is számít. Aztán természetesen már nem 15 perc lett belőle, hanem ezt a bekezdést még elolvasom, a mondat közepén vagyok, akkor már a következőt is megtanulom, stb. Így végül sikerült mindent megtanulnom, de nagy küzdelem volt.

Plusz egy ami nagyon segített nekem, az a Forest alkalmazás volt. Ajánlom neked is! :)

2020. nov. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!