Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok ötleteket adni...

Tudnátok ötleteket adni művészetpszichológia esszéhez?

Figyelt kérdés

Az egyetemen (ELTE pszichológia BA) felvettem egy Bevezetés a művészetpszichológiába nevű kurzust, (hihetetlen érdekes amúgy!) és egy tízoldalas esszét kell írnunk választott témában. A téma az a lényeg, hogy valamilyen szinten a művészet vagy irodalom és a pszichológia összekapcsolásából adódjon.

Például órákon ilyesmikről tanulunk, hogy József Attila vallomásossága, Sylvia Plath Az üvegbúrája, meg naaagyon sok festő műveit elemezzük, mi lehet mögötte, mi az életrajzi háttér, stb. Amikről órákon szó van, azt nagyon nem kéne már beépíteni, szóval kicsit meg vagyok lőve.

Van ötletetek esetleg, mi egy jó téma ilyen szempontból, amiről sokat és érdekeset lehet kutatni, írni? (Van aki Csáth Gézáról fog, valaki más egy festőről, ilyesmi.) Inkább irodalmi beállítottságú vagyok, de művészettel kapcsolatos javaslatokat is nagyon szívesen fogadnék.

Előre is köszi!:)



#művészet #irodalom #pszichológia #esszé #művészetpszichológia
2020. nov. 14. 05:08
 1/2 anonim válasza:

Mesepszichológia

Szerintem nagyon érdekes!

Pl Kádár Annamáriának van róla könyve (Mesepszichológia címmel).

Remélem ez belefér a művészetterápia fogalomkörébe. :)

Hajrá az esszével! (Amúgy én is pszichós vagyok, pacsi. :))

2020. nov. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Erre a kurzusra én is járok, úgyhogy csak szólok, hogy pont, hogy olyan téma kell, amiről volt szó és ami az óra anyagát képzi, legfeljebb más példákkal. Az óra tematikájában benne vannak a pontos témák. :)

Egyébként szívesen adnék valami tippet, de a saját témámat is nagyon nehezen találtam ki...

2020. nov. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!