Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik nem hátrányos helyzetűek...

Akik nem hátrányos helyzetűek de nem is gazdagok, hogyan oldják meg a pesti egyetemeket anyagilag?

Figyelt kérdés
150 nettó egy főre, max 1 tesó és mondjuk 200 km otthonról.
2020. nov. 23. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk még 100 ezer sincs az 1 főre juto. Van egy dolgozo, de még otthon lako tesom, ketten vagyunk egyetemisták az öcsémmel és van egy 12.-es húgunk, aki jövőre szintén Bp-en lesz egyetemista. Most az online oktatás miatt itthon vagyunk, de fizetjük a koleszt, ami nem akkora nagy pénz. Nyáron mindketten dolgoztunk, de az a pénz nagyrészt megvan. Abbol veszem karácsonyra az ajándékokat, meg ha valami extra van, pl. iszunk 1-2 sört, akkor abbol fizetem. Sajnos, még ez a jövedelem is magas ahhoz, hogy szoc. támogatást kapjunk. A Szent- Imre ösztöndíjat kapjuk mind a hárman, meg megpályáztuk a Busa-t, remélem, megkapjuk.

Egyébként meg a szüleim veszik a ruháinkat, általában azt kapjuk karácsonyra, születésnapra. Mindkettőnknek van laptopja, tabletje, e-bookja. Ha éppen nem otthon vagyunk, akkor, ha visszajövünk a koleszba, Anyu felpakol mindenféle kaját, ami sokáig kitart.

Szerintem a 150k/főnél ez sokkal egyszerűbb, bár mi sem nélkülözünk, megvan minden. Amikor normál oktatás volt, ha hazamentem, mindig megkérdezték, mire van szükségem, akár pénzre, bármire. Megbeszéltük otthon, hogy egyetem mellett nem dolgozom az idén, nagyon sok a laborom, sok az orám, a tanulnivalom. Abban maradtunk, többet ér, ha időre végzek, mint az a kis pénz, amit a diákmunkáért kapnék.

2020. nov. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy elég gazdagok ahhoz, hogy ne kapjanak költi, de albit nem tudnak fizetni
2020. nov. 23. 18:26
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Van ilyen ismerősöm. Többen bérelnek egy lakást, illetve felvették pl. a diákhitel Pluszt. Emellett meg diákmunka.Budapesten, aki akar, az talál.
2020. nov. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért 60.000 rezsi nélkül elég sok.
2020. nov. 23. 18:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért nem mentem Pestre. Nem mondom, hogy nem tudtuk volna sehogyan sem megoldani. Ha minden kötél szakad, akkor a szüleim többet is rá tudtak volna áldozni, elmehettem volna diákmunkára és végső esetben ott van a diákhitel. Viszont végül egy vidéki egyetem mellett döntöttünk és így utólag amúgy meg is bántam és közben nem is. Anyagilag mindenképpen megérte, mert rengeteg pénz megy el még így is az egyetemre... itt végül kollégiumot is kaptam (mondjuk 1-1 ponton múlt és csisszesen, de eddig sikerült és remélem fog is... itt jobbak az egyetemista-kolis férőhely arányok, de az albérlet is olcsóbb, ha úgy adódna), de a közlekedés, jegyzet, fénymásolás, nyomtatás, kaja és egyéb alap szükségletek így is sok pénzt visznek. Közben pedig semmilyen támogatást nem kapok, mert nem vagyok rá jogosult (együtt élnek a szülők, dolgoznak, átlagosan keresnek, nincsen tanuló testvérem, senki sem beteg stb.). Egyedül tanulmányi ösztöndíjat kapok, de azt csak a második félévtől és nem is nagy összegekről van szó (5 egész felett kapok 17ezer forintot..). Viszont szűkösebbek a lehetőségek is pl. diákmunka, gyakorlat terén és nekem a kikapcsolódási lehetőségek is korlátoltabbnak tűnnek, az egyetem is kisebb, kevesebben is vagyunk stb. Én ezen szempontok alapján szívesebben járnék budapesti egyetemre, viszont anyagilag egyáltalán nem lenne előnyös.
2020. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Ne viccelj. Én havi 85-ből szűkölködés nélkül kijövök Budapesten. Mondjuk én kollégista vagyok, ami havi 10. Erre számolj rá mondjuk 60-at az albérlet miatt: 145-ből bőven meg kell legyél.
2020. nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem. Hanem hogy azok hogy oldják meg Pestet akik nem kaptak kolit de nincs pénz albira
2020. nov. 24. 15:15
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Az előbb írtad le, hogy 150/főre jöttök ki. 150-ből bőven meg kell élj Budapesten diákként, albérletben. Kollégiumban 80-85 elég kellene legyen.
2020. nov. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
97%
Ha nincs penz albira, es kolit se kapsz, akkor sehogy. Amugy meg diakmunka+ diakhitel, igy oldjuk meg.
2020. nov. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!