Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A távoktatás mennyire nehezíti...

A távoktatás mennyire nehezíti meg azok dolgát, akik lakáskörülményei nem túl jók?

Figyelt kérdés
Sajnos sok diáknak hazánkban nem túl jók a lakáskörülményei, nincs magántere, a ház lepukkant állapotban van, kosz, rendetlenség van. Ezeknek a diákoknak elég kellemetlen, amikor a tanár elkezdi: "kapcsold be a kamerát és a mikrofont!". Ilyenkor persze az osztálytársai is látják, hogy néz ki a háttér, pedig szerette volna elrejteni, hogyan él. Továbbá a zajok is, mivel ugyebár közben dumálnak a családban, ami behallatszik, valmint a diáknak sok minden elveszi a figyelmét. Nektek mi erről a véleményetek?

2020. nov. 23. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Iyenkor sok diák betesz valami háttérképet, és a tanár azt látja. Hidd el, nem a lakásra kíváncsi a pedagogus, hanem a diákra. Mikrofont meg általában csak akkor kérnek, ha az adott diáknak kell éppen válaszolnia. Arra az időre megkérheti a családot, hogy maradjanak csendben.
2020. nov. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy a tanár nem a lakásra kíváncsi, de a gyerek háttérképét az osztálytársai is látják, akik előtt ugyebár senki nem szeretne csórónak tűnni. (amúgy hogy kell háttérképet betenni?). Meg a másik dolog, hogy egyesek olyan mérgező környezetben élnek (gondolok én itt erőszakos, alkesz, akadékoskodó szülőkre), ahol aztán magyarázhatja a gyerek, hogy maradjanak csendben. Ilyenkor ugyebár a gyerek sem tud figyelni, meg az OSZTÁLYTÁRSAK előtt is kényelmetlen. (szerencsére én nem ilyen helyen élek de vannak, akik igen).
2020. nov. 23. 18:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nme tudom, hogy akik igazán mérgező, erőszakos,alkesz családban élnek, mennyire lesznek középiskolások.

Nálunk egyébként elfogadják a tanárok, ha valaki azt mondja, hogy nincs kamerája, mert pl. asztali gépe van.

2020. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A meetes órákon be lehet állítani háttérképeket (nekem a tüzijátékos a kedvencem) igy nem látják mi van otthon es te is rajta vagy a képen.
2020. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi 4-es, de hogyan lehet hátteret beállítani?
2020. nov. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, egyetemista vagyok, sok a testvérem, s nem túl nagy a lakás, a másik meg otthon zh-t írni amikor mögötted beszélnek nem a legjobb élmény...
2020. nov. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!