Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A DOTE-re jár valaki közületek...

A DOTE-re jár valaki közületek? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Én (sajnos) nem oda járok, de érdekelnének vélemények. Mennyire szigorúak a tanárok, mármint ha tanulsz rendesen, akkor megvan az eredménye, vagy akkor is nyugodtan megbuktatnak, ha mindent tudsz a vizsgán?

Ha esetleg önköltségesen van valaki (az egész képzés ideje alatt, vagy a képzés egy részében), akkor azzal másképp viselkednek?

A csoportokban mindeni 18/19/20 éves, vagy vannak harmincasok is vagy afölött? Itt a gyakorin olvastam, hogy nem csak 19 évesek mennek orvosira, de a SOTE-ről volt szó a kérdésben.


Szerintetek van értelme megpróbálni úgy, hogy nekem nem első diplomám lenne? Ebből kifolyólag sajnos nem is 20 lennék (nem vagyok öreg, jelenleg 20 és 30 között) és hát egy része a képzésnek önköltséges lenne (maradt támogatott félévem, de természetesen nem fed le 6 évet).

Gimis koromban meg sem fordult a fejemben, hogy orvosira menjek, de egy féléve már jobban érdekel a kémia, biosz és mostanában szabadidőmben is orvosi témájú dolgokat olvasok/nézek, mert elkezdett érdekelni. Ezen kívül családi hatás, illetve úgy gondolom, hogy jó orvos lettem volna, mert hivatásomnak tekinteném a dolgot, egyáltalán nem a pénz érdekelne, örömmel töltene el, hogy minden nap embereket gyógyíthatok és akár megmenteném valaki életét. Kicsit bánom, hogy régen abszolút fontolóra se vettem, de olyan, mintha lemaradtam volna teljesen róla. Nekem úgy tűnik, hogy aki legkésőbb 23 évesen nem kezdi el, az lecsúszott róla örökre. Ez valóban így van, vagy azért ennyire nem kell pesszimistának lenni? Azért látom ilyen keservesnek, mert azért meg is kell élni valamiből, fizetni a tandíjat, vagy ha nem azt, akkor egyéb kiadásokat, a párkapcsolat/család téma sem könnyű. Ennek ellenére utólag azt mondom, bár orvos lettem volna évekkel ezelőtt, de jelenleg ez csak naiv fantázia.


Azért szívesen olvasnám a DOTE hallgatóinak véleményét a képzésről.



2020. nov. 25. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Honnan jonnek ezek a marhasagok, hogy ha mindent tudsz a vizsgan, megbuktatnak? Szerintem ennyi esszel felejtsd el az egyetemet.
2020. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Olvastam ilyen véleményeket orvosi egyetemekről.

Azért emiatt ne titulálj hülyének...

2020. nov. 26. 12:16
 3/9 anonim válasza:
100%

Szia:) Olyanról még nem hallottam, hogy valakit nem a tudása alapján ítéltek volna meg, viszont sajnos olyan nagyon sokszor van itt a DOTE-n, hogy nem azt kérik számon, amit elvileg leadtak, de sokszor nincs idő semmire az órákon, tehát még le sem adják. Magadnak kell mindent feldolgozni, ami eszméletlen sok idő. Tehát nagyon jó, ha érdeklődsz, és hivatásodként tekintesz erre a szakmára, én is így jöttem ide. Viszont nagyon sokszor lehangol az, ami az egyetemen zajlik, a rendszer nagyon rosszul felépített. És semmi köze kb a gimis tantárgyakhoz.

Nem akarom elvenni a kedved, de kérlek gondold meg nagyon jól, mert az első 3 évben kb a lelkedet is kitanulod, és néha az sem elég.

De ha tényleg érdekel és sokat áldoznál érte, ne add fel az álmod! Én is kitartok, és remélem lesz még jobb:D

2020. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! :) Szerintem ha ez az álmod ne mondj le róla ilyen könnyen. Nem egyszerű elvégezni persze, életkortól függetlenül, de nem lehetetlen. Vannak olyanok akiknek nem ez az első diplomája és olyanok is akik már kb. 40 évesek lesznek mire elvégzik és senki sem mutogat rájuk ujjal, hogy mit keresnek itt. Szóval ha tényleg ezt szeretnéd akkor vágj bele! Sok sikert a továbbiakban!
2020. nov. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Az orvosit ajánlom!


A DOTE-t mondjuk PONT NEM!

2020. nov. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

Azért nem, mert a DOTE-n szar a rendszer! A legszarabb! Ha nem vagy nagyon patent matekból és fizikából, már az első félévben ki fogsz bukni! Anatómia és a többi fontosabb orvosis tárgy csak második félévtől és teljesen belesűrítenek 2 félév alatt MINDENT! A tárgyak borzalmasan vannak felépítve. Ezzel szemben máshol nincs semmi matek, TÉNYLEG AZT TANÍTJÁK, AMI KELL, humánusabbak!

Ha viszont nagyon reál (főleg matekos) beállítottságú vagy, az első évet nagyon fogod élvezni!

2020. nov. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én másodikos vagyok éppen. Közel sem tapasztaltam azt amit a hatos válaszban olvasol. A matek érettségim lett a leggyengébb, úgy, hogy külön tanárhoz is jártam. Fizikát életemben nem tanultam előtte, mégis a fizika kollokvium volt az egyik legjobb élményem. Alap számolási feladatok vannak kémián és biofizikán, a számolósabb tárgy egyértelműen a statisztika, de az sem azért, mert harmadfokú egyenleteket kéne számolgatni. Szerintem elég az alapműveleteket tudnod. Sőt! Eddig szerintem csak statisztikán nyúltam számológéphez. Tényleg nem tudom mire gondolhat a válaszoló, de sajnálom, hogy ilyen rossz élménye volt. :( Az egész első félév "bemelegítés" arra, ami a következőkben jön.

A tárgyak nincsenek "borzalmasan felépítve". Először tanulunk orvosi latint, ami nagy segítség lesz a második félévben kezdődő anatómia tanulásában. Nem sűrítenek bele mindent két félévbe, legalábbis pont annyira, mint máshol.

Azt nem tudom más orvosikon mit tanítanak pontosan, de nem hiszem, hogy olyan nagy lehet az eltérés. Néha szoktam más egyetem diáit nézegetni, ha nem értek valamit és nagyon hasonlóak. Azt pedig szintén nem tudom humánusabbak-e máshol, gondolom a tanárokra utal itt. Nyilván mindenhol lesz olyan vizsgáztató, aki nem egyszerű eset, DE! én speciel szerintem minden héten elmondom valakinek milyen jó lelkű, kedves emberek vesznek minket körül. Viszont ez lehet a szerencsémen múlott ezidáig. Mindenesetre remélem nem változik meg a véleményem. :D Lehet jön még valaki aki a szöges ellentettjét mondja majd, de én tényleg így gondolom.

Sok sikert és szép napot!:)

2021. márc. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Ez függ attól, hogy ki milyen habitus! Valaki igényli azt, hogy már első félévben biológiát és anatómiát, tehát tényleg ízig-vérig orvosis tárgyakat tanuljon, mert attól lesz motivációja!

Statisztikát pl. sehol nem tanítanak.

Csak Debrecenben.

Kérdezném, mit keres egy matekos tárgy az orvosin?

Első félévben mintha nem orvosin tanulna az ember. Ráadásul minimumkérdésekkel traktálnak nem egyszer, ami magolásra késztet! Az orvosinak pedig pont az lenne a lényege, hogy MEGÉRTSD amit tanulsz, hiszen összetett, problémamegoldó képesség kell ehhez a hivatáshoz. Máshol az anat 3 félév, Debrecenben csak kettő, a kémia és fizika 1, máshol kettő, folytathatnám a sort holnapig, a lényeg az, hogy mindent belesűrítenek. Semmi fokozatosság nincs a tematikában!

2021. márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy Debben az anatómia 3 félév, és statisztika van Pesten is.
2021. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!