Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen lehetséges a szakvál...

Egyetemen lehetséges a szakváltás?

Figyelt kérdés
A kar váltás lehetséges, erről tudok, viszont a szak váltásról nem. Kaptunk Neptun-ban egy körüzenetet még félév elején, hogy kar váltás lehetséges, de pénzbe kerül. Az érdekelne, hogy szakváltás is lehetséges? Megjegyzem, hogy semmi közös nincs a jelenlegi és a váltani kívánt szak között, viszont ez a mostani nem az én pályám, ezt el tudom mondani. Megnéztem az idei pontszámokat és elegendő volt az idei, ezért feltételezem, hogy a jövő évi felvételi ponthatár eléréséhez is az lesz. Illetve az utolsó kérdés, hogy államilag támogatott képzésen vagyok, ezért érdekel, hogy államilag támogatott képzésre válthatok, vagy ott csak önköltséges jöhet szóba? Ha más nem marad, akkor újra felvételizek, mert ahogy említettem a pontom az elegendő, csak közbe még van egy félév.

2020. dec. 3. 21:23
 1/3 A kérdező kommentje:
A tagozat kimaradt. Nappali tagozaton vagyok jelenleg.
2020. dec. 3. 21:25
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nem ugyanazon a karon van a másik szak is, akkor csak újrafelvételivel tudsz váltani.

2020. dec. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ, pontosan erre voltam kíváncsi.
2020. dec. 4. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!