Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnál segíteni szakdolgozatom...

Tudnál segíteni szakdolgozatom megírásában? (nem kérdőív)

Figyelt kérdés

Olyan embert keresek, aki írt már szakdolgozatot, valamilyen humán területen. (pl. kom, magyar, szociológia, antropológia)

Nem a szakdolgozat megírását szeretném kérni, csak segíteni értelmezni a vázlatot, átnézni az én mondataimat tartalmilag, stilisztikailag. Természetesen nem ingyen szeretném. Írj privátot, ha tudsz segíteni!


2010. aug. 11. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez nem a tanár dolga?
2010. aug. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A konzulensem szeptember közepéig, a suli kezdetéig nem elérhető, a szakdolgozatot pedig október 15-re kell leadni. Gondoltam elkezdem azért addig...
2010. aug. 11. 21:08
 3/12 anonim válasza:
52%
Még csak most kezded írni? Hiszen ha október 15-e a határidő, akkor már rég fel kellett volna venned a kapcsolatot a konzulenseddel!!! Nem kamu kérdés ez?
2010. aug. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, csak azért kérdeztem, mert én ezt semmi esetre sem bíznám idegen emberekre.
2010. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Már felvettem a kapcsolatot a konzulensemmel tavasszal, így is idejekorán, mert nálunk az utolsó félévben kell jelentkezni szakdolgoztai konzultációra, mivel számos előfeltétele van.

Voltam is nála a téma kapcsán, és átbeszéltük, hogy miről szóljon a szakdolgozat.

Sajnos arra nem számítottam, hogy nyáron nem fog reagálni a kérdéseimre...

Ha ezek után is azt gondolod, hogy kamu ez a kérés, bevallom nem érdekel.:)

2010. aug. 11. 22:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha szeptemberben találkozhatsz a konzulenseddel, az az idő bőven elég lesz arra, hogy átnézze neked. Addig olvasgasd Umberto Ecót-ól a "Hogyan írjunk szakdolgozat?"-ot.


Ne vadidegenekre próbáld ezt bízni, mert rosszul is elsülhhet.

2010. aug. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ha valamit nem értesz a szakdolgozat-készítéssel kapcsolatban, itt a többség ingyen is segíteni fog... Én már megírtam egy szakdolgozatot (40 oldalt írtam /+40 melléklet/, mert az volt a max., 60-70 oldalról redukáltam le), igaz OKJ-n, de komolyabb követelmények voltak, mint ahol most tanulok egyetemen. És itt sem alacsony.


Na a lényeg: mindenhol másak a követelmények, nálunk pl. alapelvárás volt, hogy egy téma gyakorlatias feldolgozását írjuk meg egyéni véleménnyel, kutatással. Az elmélet-gyakorlat aránynak 30-70%-ra kellett kijönnie, szó szerinti idézést max. 15% lehetett. Ezzel szemben a mostani sulimban nem kizáró tényező az se, ha csak egy elméleti témájú dolgozatot adsz le.


Tehát én a helyedben inkább olyan embert kérdeznék meg aki pl. a szaktársad, és már elkezdte a konzulensével a munkát, és tud alapinstrukciókkal szolgálni. Vagy egy volt felsőbbévest, stb. A stilisztikai és tartalmi átnézésre meg olyasvalakit kérnék meg, akiről tudom, hogy a beadandókat nagyon jó eredménnyel írja meg, és nagyon jó a helyesírása; ja és persze ez a valaki olyan ember legyen, akiben megbízol.


Egy idegen nem fogja garantálni, hogy amit mond, az jó is lesz. Mondom én ezt úgy, hogy az enyém mellett két szakdolgozat elkészülésében is elég sokat segítettem egészen a dolgozat vázának kialakításától a végkifejletig, mindhármunk dolgozata röviden megfogalmazva "elég" jól sikerült, és ezt nem a saját véleményemre alapozom... :)

Tehát nem jártak rosszul, viszont lehetett volna másképp is. DE! Ők tudták, hogy kitől kérnek segítséget, tudták, hogy vagyok olyan lelkiismeretes, hogy foglalkozzak az ő dolgozatukkal is.


Igazság szerint egy idegen dolgozatának felügyeletét így se vállalnám be. Aki megteszi nem kizárt, hogy csak a pénzért teszi, aztán nem is fog igazán foglalkozni az egésszel, mivel neki nem múlik ezen semmi. Akiknek segítettem közülük az egyik egy jó barátnőm, másik egy olyan csajszi, akit bírok és tisztelek, és nagyon okosnak tartok; tehát eléggé motivált voltam, nem viseltem volna el, ha én rontom el a szakdolgozatukat az esetleges rossz ötleteimmel.


Tehát szerintem ne akard így, egy idegen segítségével megíratni a szakdolgozatodat, nagyon rizikós.

2010. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
* megírni, nem megíratni
2010. aug. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Sajnos, mivel egy másik szakról jöttem át, ha szaktársaimtól kérnék segítséget, az pont olyan lenne mintha egy vadidegentől kérném, mivel semmilyen kapcsolatb

2010. aug. 12. 11:25
 10/12 A kérdező kommentje:
kapcsolatban nem állok velük, nem ismerem őket.
2010. aug. 12. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!