Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz, ha egyetemen megbukok...

Mi lesz, ha egyetemen megbukok egy 0 kredites tárgyból?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy tűnik, hogy megbukok egy kredites gyakorlati tárgyból. A szorgalmi időszak elejéig (amikor be lesznek írva a megajánlott jegyeink a gyakorlati tárgyakból) még írunk 2db zh-t, de hiába készültem eddig is rá, tanultam és foglalkoztam vele rengeteget, nem megy és szinte biztos vagyok benne, hogy ebből bukás lesz. Mi lesz ha ebből a kredites tárgyból megbukok? Csúszni fogok vagy ennél nagyobb lesz a gond?

2020. dec. 7. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezően teljesítendő 0 credites tárgy? Vagy szabadon választott?


Nem lesz semmi komoly. Annyi, ha kötelezően kell teljesíteni, akkor majd egy későbbi félévben fogsz vele szenvedni. Van valamilyen ráépülése?

2020. dec. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kötelezően teljesítendő. Japán nyelvTAN és sajnos egymásra épülő. Van japán nyelvGYAKORLAT óránk is és az a vicces, hogy abból valószínűleg 4es vagy 5ös leszek, de maga a nyelvtan óra nem megy, zh-kon egyszerűen a kérdéseket sem fogom fel :(
2020. dec. 7. 10:13
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
A kreditek általában arányosak a befektetendő munkával. A 0 kredites tárgyak nem kéne, hogy gondot okozzanak, mert elvileg azt jelenti, hogy 0 tanulással is teljesíthető. Vagy én jártam túl rég egyetemre?
2020. dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kredit semmit nem jelent.

Ha a tanár szopatni akar, akkor szopni fogsz.

2020. dec. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


Értem. Ez esetben elképzelhető, hogy csúszol ez az tárgy miatt egy félévet. Mert előfordulhat, hogy mondjuk a 0 credites tárgyadat csak az őszi félévben hirdetik meg vagy a ráépülős tárgyadat csak a tavaszi félévben és nem tudod csak úgy felvenni a következő félévben. Ez esetben lehetnek gondjaid. Nézd meg, mit ír a tanterv, mikor szokták meghirdetni.


De nem kell túl parázni, mert sok egyetemistával előfordul, hogy csúszik egy-két félévet. Akármi miatt lehet csúszni.


3-as.

Alapjáraton így van, hogy a creditek száma arányos a ráfordított idővel, heti tanulasi idővel. De volt már nekem nagyon könnyű, 6 credites tárgyam, ami szószerint ingyen credit volt (könnyű volt a vizsga) és volt 0 credites tárgyam, amire napi több órát tanultam, mert olyan sokat követeltek.

2020. dec. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!