Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2021-es érettségi: mi várható?

2021-es érettségi: mi várható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos ma a kormány január 11-ig meghosszabbította a korlátozásokat. Ez az érettségit hogyan fogja érinteni? Vajon kapunk e még 1 hónapot, hogy júniusban kezdődjenek?



2020. dec. 7. 14:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan miért kapnátok? Hiszen online van oktatás. Szerintem az érettségit nem fogják elhalasztani, mert akkor minden csúszna (egyetemeken a tanévkezdés, pótfelvételi stb.). Annyit el tudok képzellni, hogy ha addigra se változik a helyzet akkor ugyanúgy csak az írábeliket tartják meg mint idén. Viszont ezt előre senki nem fogja tudni megmondani, hiszen most is áprilisban modták meg, hogy nem lesz szóbeli.
2020. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatás nem áll le, ugyanúgy folytatódik online. Sajnos nem veszik figyelembe ha az iskola/tanárok nem tudják ezt jól megoldani. A szóbeli LEHET hogy elmarad, de mivel most ősszel is megoldották simán (maszk, 2 méter távolság), valószínűleg marad.
2020. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért csúszna a képzés? A felvételik és a regisztráció csúszna, de a szorgalmi időszak és a tanévnyitó ünnepség szeptember 7. és 10. között szokott lenni (általánosan). Ismét, a regisztráció csúszna, de szeptember 7. előtt nehogy ne sikerüljön már, mikor online ügyintézés létezik.
2020. dec. 9. 09:56
 4/25 anonim ***** válasza:
55%

Miért kapnátok 1 hónapot?

Oktatás van és lesz is.

Szerintem a szóbeliket is simán meglehetne oldani akár online is mint az egyetemistáknál.

2020. dec. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszem, hogy bármi is változna az érettségi időponttal kapcsolatosan. Ha a tavalyi érettségizők megírták a rendes időpontban májusban, akkor ti is. 😉
2020. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha májusban van az írásbeli akkor kb június közepén van vége a szóbelinek és július elején van meg az összesített végeredmény. A ponthatárokat július 20-a környéken szokták kihirdetni míg a pótfelvételinek kb augusztus végén. Ha ezt mind elcsúsztatod egy hónappal akkor máris ott vagy, hogy augusztus 20 után tudod meg, hogy felvettek és lesz durván egy heted, hogy albérletet keress stb. A pótfelvételisek meg majd szeptember végén becsatlakoznak a képzésbe nagyjából 1 hónap csúszással😂És akkor az egyetemekre való beiratkozásról nem is beszéltünk, ami bár lehet hogy van online ügyintézés nem fog 1 nap alatt megtörténni tekintve hogy a nagyobb egyetemekre akár 8000 hallgató is bekerülhet és szerintem a beiratkozás akkor is személyesen fog zajlani ami ilyen óvintézkedések mellett még macerásabb lesz.De ez csak az én véleményem, biztosat majd úgyis csak április környéken tudsz meg.
2020. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
30%
Biztosan nem kaptok, ha a 2020-ban érettségizők nem kaptak. Nekik több okuk lett volna rá.
2020. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
38%
Itt mennyi okos, tanult ember van és mennyire tisztában van mindenki a helyzettel. Én is végzős diák vagyok. Konkrétan az előző tanév félévét ki lehet dobni a picsába, mert a legfontosabb tantárgyak alig voltak megtartva, egy egész félévet dobhatunk ki az ablakon, olyan lemaradásaink vannak, hogy kizárt dolog, hogy végigvegyük a 12-es tananyagokat érettségi előtt. És ugyanez van szinte most is. Nem lehet ezt a digitális oktatást kivitelezni, nulla motiváció, nulla az egész tanítás. A tanáraink szerint biztos, hogy egész januárban nem lesz normális sulis oktatás,s még kitudja meddig nem lesz.
2020. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%

8-as: Jaj értem. Csak az egyetemistáknál lehet megoldani meg csak nekik van motivációjuk..

Itt sok helyen az van, hogy elküldik az anyagot aztán tanuld meg.

Sokan így államvizsgáztak le, online...

2020. dec. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
56%
Persze utolsó, mi már 1 éve onlineban vagyunk SZTE PTI-n de hálistennek akkora motivációja van mindenkinek, hogy az egyszerűen káprázatos. Nem is tudom mit kezdenék magammal ha online kéne megtanulnom a másodfokú egyenlet megoldóképletét 11.-ben.
2020. dec. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!