Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem megy a matek?

Mit tegyek ha nem megy a matek?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, holnap lesz matek témazáró, és szerintem ezen fog múlni, hogy megbukok-e (most 1,80-ra állok, 1,75 alatt van bukás). A hatványozás a témakör egyébként, tegnap átfutottam az anyagon, mindenből csináltam pár feladatot, az eleje még megyeget is, de az anyag felétől (exponenciális egyenletek, egyenlőtlenségek, egyenletrendszerek) már nagyon nem mennek, egyszerűbb feladatokat tudok megcsinálni, de a dolgozatban úgy is a legbonyolultabbak lesznek. Mit tegyek? Csak egy kettes kéne, de szerintem nagyobb rá az esély, hogy nem lesz meg:(
2020. dec. 7. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mateking.hu


Középiskolai matekra fizess be. 3.000 forint, ha jól emlékszem egy tantárgy. Azzal menni fog.

2020. dec. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de az exponenciális egyenletek, egyenlőtlenségek nagyon könnyű témakör. Kb. 3 dologra kell odafigyelni, és bármelyik megoldható.

Ha gondolod, küldd el privátban amik nem mentek, megpróbálok magyarázni egy kicsit.

2020. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Leírnád, mikre kell figyelni? Majd mindjárt nekiállok átvenni megint az anyagot, aztán majd megírom, hogy mik mennek nehezebben.
2020. dec. 7. 18:15
 4/4 anonim ***** válasza:

-Addig kell alakítani az alapokat, amíg nem lesz mindkét oldalon ugyanaz az alapú szám. Ez alól kivétel egy egyenlettípus van, amikor a hatványok összege egyenlő egy 0-tól különböző számmal. Ekkor ugyanúgy azonos alapúra kell alakítani, de csak a hatványokat.

-Egyenlőtlenségnél arra kell odafigyelni, hogy mekkora az alap; ha 1-nél nagyobb, akkor a kitevők összehasonlításakor a reláció megmarad (például 2^x > 2^(4-x) esetén x>4-x), ha pedig 0 és 1 közé esik, akkor megfordul (például 0,5^x > 0,5^(4-x) esetén x<4-x).

-Mindig oda kell írni, aikor összehasonlítjuk a kitevőket, hogy "az exponenciális függvény szigorú monotonitása miatt". Hogy ez pontosan mit jelent és miért kell, azt nem most beszéljük meg.

Ezen felül kell tudni a hatványozás azonosságait, a különböző kitevők jelentését (mit jelent a 0. hatvány, a negatív kitevőjű hatvány, a törtkitevőjű hatvány).

2020. dec. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!