Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek egyetemi...

Hogyan szerezzek egyetemi felvételihez plusz pontokat?

Figyelt kérdés

Nemzetközi gazdálkodásra készülök, előzetes számítások szerint 420-430 pontom lesz (angol emelt érettségi +50 pont). Tavaly 400 körül mozgott a ponthatár szinte mindenhol, azt megelőző években viszont simán elérte a 420-at. Szóval nagyon izgulok, hogy elég lesz-e. Tudom, későn kapok észbe, viszont mérlegeltem a lehetőségeimet.


- emelt informatika érettségi (már van egy 96%-os közepem)

- eszperantó nyelv (tudom semmi értelme, de a 28 pont jár érte)

- esetleg olasz nyelv (később is olaszul szeretnék tanulni)


Jelenleg a második nyelvem az orosz, esélytelen, hogy abból nyelvvizsgát tegyek.


Tulajdonképpen 4 hónapom van, nem vagyok egy nyelvzseni, de nem is megy különösebben rosszul. Középfokig kell eljutnom, hogy pontot érjen, nyilván magántanár vagy nyelvtanfolyam segítségével.


Megpróbáljam egyáltalán bármelyiket, vagy veszett ügy és marad a fohászkodás?

Esetleg megtörténhet, hogy idén is ilyen alacsony marad a pontszám?



2020. dec. 14. 10:48
A kérdező szavazást indított:
olasz középfok
eszperantó középfok
emelt informatika érettségi
veszett ügy
18 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom hogy megy a többi tárgy, de szerintem érettségi előtt kicsit sok időt vesz el a nyelvtanulás.

Az emelt infó meg annyiból nem rossz ötlet, hogy már van egy közeped, így ha nem sikerül olyan jól az emelt, akkor beszámíthatod a közepet. (viszont azért azt nézd, hogy az emelt infó nem olyan könnyű)


4 hónap alatt bármelyik opciót meg lehet csinálni, kérdés az, hogy melyikkel állsz a legjobban szerintem.

2020. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az info lenne a legjobb. Amúgy én is pont nemzetközi gazdálkodásra készülök szeptemberben. Te melyik egyetemre szeretnél menni?
2020. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az előttem szólóknak annyiban igaza van, hogy 4 hónap alatt egy nyelvet megtanulni nehéz ugyan, viszont közelsem lehetetlen. A tavalyi ponthatárok nagyon alacsonyak voltak, viszont most sem kell elfelejteni, hogy a most érettségizőknek a 11. osztály tavaszi, és a 12. osztály őszi féléve online volt, szóval én nem gondolnám, hogy itt ilyen drasztikus pontemelkedések lennének, max +/- 10 pont. Pontokkal is sokkal jobban járnál, ha megcsinálnád az infó emeltet, mert akkor eleve megkapod a plusz 50 pontot, míg egy b2 nyelvvizsgáért csak 28 jár.

Sok sikert!:)

2020. dec. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!